Արցախի սահմանի հյուսիսային և հրավային ուղղություններում ընթանում են համառ և թեժ մարտեր։ Հակառակորդը, մեծ ուժեր կենտրոնացնելով այս թևերում, անցել է հարձակման։
Այդ մասին տեղեկացրել է ՊՆ խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը։ Հայկական ստորաբաժանումները կասեցնում են հակառակորդի առաջխաղացումը՝ պատճառելով մեծ կորուստներ։ Ժամը 08:25-ի սահմաններում Արցախի հարավում խոցվել է ադրբեջանական ինքնաթիռ։
Ժամը 08:46-ի սահմաններում պաշտպանական բանակի առաջնագծում խոցվել է հակառակորդի ևս երկու ինքնաթիռ: Գիշերն ընթացել են թեժ մարտեր։ Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը։ «Հակառակորդը նոր ուժեր է մարտի մեջ մտցրել։ Մերոնք հերոսական դիմադրություն են ցուցաբերում»,-գրել է նա։

В течение ночи в зоне карабахского конфликта бои продолжались с разной интенсивностью, на данный момент наиболее ожесточенные бои ведутся на северном и южном направлениях линии фронта. Об этом сообщает Единый армянский информационный центр.
Отмечается, что на севере и юге ВС Азербайджана, бросив на фронт новые силы, перешли в наступление.
«Подразделения Армии обороны НКР оказывают героическое сопротивление, нанося противнику большие потери», – говорится в сообщении.
Как сообщила пресс-секретарь Минобороны РА Шушан Степанян, 3 октября, в районе 08:25, в южном направлении был поражен самолет ВС Азербайджана. А через 20 минут армянские силы сбили еще 2 самолета противника.