Մոսկվա մեկնած ՀՀ արտգործնախարար Զոհրաբ Մնացականյանը հոկտեմբերի 13-ին հանդիպել է Ռուսաստանի անվտանգության խորհրդի քարտուղար Նիկոլայ Պատրուշևին: Երկուսն էլ ընդգծել են, որ Լեռնային Ղարաբաղի համակարտության խաղաղ կարգավորումն այլընտրանք չունի:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են տարածաշրջանում անվտանգության սպառնալիքների հասցեագրման և այդ ուղղությամբ քայլերի ձեռնարկմանն առնչվող հարցեր:
Մնացականյանը ներկայացրել է ԼՂ-ում վերջին զարգացումները՝ ընդգծելով կրակի դադարեցման ռեժիմի լիարժեք հաստատման և դրա ամրապնդման կարևորությունը:

Находящийся с официальным визитом в Москве министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян 13 октября встретился с секретарем Совета безопасности Российской Федерации Николаем Патрушевым. Об том сообщает пресс-служба МИД РА.
Мнацаканян проинформировал собеседника о последних событиях в зоне нагорно-карабахского конфликта, подчеркнув необходимость полного установления и укрепления режима прекращения огня.
Как сообщает российская сторона, собеседники подтвердили приверженность дальнейшим усилиям по урегулированию ситуации в зоне нагорно-карабахского конфликта исключительно политико-дипломатическими методами.