Ազգային ժողովի դիմաց հավաքված 17 կուսակցության ու Լեռնային Ղարաբաղում պատերազմի դադարեցման համաձայնագրի դեմ բողոքողները շարունակում են ԱԺ դիմաց վարչապետ Փաշինյանի հրաժարականը պահանջել, հավաքվածների մեջ ինչ-որ միջոց է կիրառվել, որից հետո ծուխ է բարձրացել, փոխանցում է Para Tv-ն:
Ոստիկաններից մեկը տեղեկացրել է, որ ԱԺ դիմաց ծուխ արձակողը ցուցարարներից է եղել, նա բերման է ենթարկվել է։ Ակցիայի կազմակերպիչները մասնակիցներին հորդորեցին պրովոկացիաների չտրվել, հայտնել են, թե վարչապետի սադրանքն է եղել։
Նոյեմբերի 11-ի կեսօրից Ազատության հրապարակում հավաքված քաղուժերն ու քաղաքացիները պահանջում են վարչապետի հրաժարականը, նրանք երթով նախ Կառավարության, ապա ԱԺ դիմաց են հավաքվել։
Երեկոյի դրությամբ՝ ԱԺ Լուսավոր Հայաստան խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը հայտնել է, որ 20:15-ին նշանակված է Ազգային ժողովի խորհրդի նիստ:

11 Ноябрь 2020 - 19:09 AMT
Вечером 11 ноября в Ереване перед зданием парламента Армении продолжается митинг против заявления по Карабаху, подписанного 10 ноября премьер-министром Армении Николом Пашиняном и президентами России и Азербайджана Владимиром Путиным и Ильхамом Алиевым.
В ходе митинга один из присутствующих взорвал дымовую шашку.
Один из полицейских сообщил, что дымовую шашку перед зданием Национального собрания взорвал один из протестующих, его задержали. Организаторы акции призвали участников не поддаваться на провокации, они заявили, что это провокация со стороны властей.
Как сообщил руководитель аппарата премьер-министра Эдуард Агаджанян, принимаются меры по раскрытию личности этого человека.
«Как только личность провокатора будет установлена, мы дополнительно проинформируем общественность», – заявил Агаджанян.