ՌԴ ԱԻՆ միջազգային գործունեության դեպարտամենտի ղեկավար Վլադիմիր Սոլովյովը Կարմի խաչի միջազգային կոմիտեի դաշտային առաքելության ներկայացուցիչ Պասկալ Հանթին և Ադրբեջանի ներկայացուցչին է ներկայացրել Արցախում ռազմական գործողությունների ընթացքում անհետ կորածների ցուցակը։
Հանթի հետ հանդիպումը տեղի է ունեցել Ստեփանակերտում։ Ցուցակը կազմվել է ՌԴ ԱԻՆ խնդրանքով։ Ըստ Սոլովյովի՝ ցուցակում հիմնականում երիտասարդների անուններ են։ ԿԽՄԿ ներկայացուցիչը հավաստիացրել է, որ կնպաստի նրանց ճակատագիրը պարզելուն, գրում է ՏԱՍՍ-ը։
Այդ նույն ցուցակը փոխանցվել է Ադրբեջանին։
«Ադրբեջանական կողմն ասել է, որ ցուցակն արդեն մշակվում է։ Այսինքն իրենք իրենց ալիքներով նույնպես այդ ցուցակները փոխանցել են, արդեն աշխատանք է տարվում այդ ուղղությամբ»,- ասել է Սոլովյովը։

21 Ноябрь 2020 - 12:55 AMT
Руководитель департамента международной деятельности МЧС РФ Владимир Соловьев передал представителю полевой миссии Международного комитета Красного Креста (МККК) Паскалю Ханту и представителям Азербайджана список пропавших без вести во время вооруженного конфликта в Нагорном Карабахе.
В встреча с Хантом прошла в Степанакерте. Список был составлен по просьбе МЧС России. В нем, по словам Соловьева, в основном имена молодых людей. Представитель МККК заверил, что посодействует в установлении судьбы пропавших без вести, пишет ТАСС.
Этот же список был передан Азербайджану.
Соловьев сообщил, что МЧС России планирует увеличить свою группировку в Нагорном Карабахе. «Будет происходить наращивание группировки (МЧС РФ в Нагорном Карабахе). Психологов планируется направить, психологи будут работать», – сказал он.