Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ռուսաստանի կառավարության նախագահ Միխայիլ Միշուստինի հետ՝ վերջինիս նախաձեռնությամբ: Միշուստինը տեղեկացրել է, որ ելնելով համաճարակային իրավիճակից, դիմել է Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովին՝ Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի հերթական նիստը, որը դեկտեմբերի 4-ին պետք է կայանար Մոսկվայում, իրականացնելու հեռահար:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի արարողակարգի բաժնի պետ Էդուարդ Հարությունյանը նոյեմբերի 30-ից մինչև դեկտեմբերի 4-ը ներառյալ գործուղվել է Ռուսաստանի Դաշնություն (Մոսկվա)՝ Հայաստանի վարչապետի այցը կազմակերպելու և անցկացնելու նպատակով:
Զրուցակիցները քննարկել են նաև հայ-ռուսական դաշնակցային հարաբերությունների օրակարգին վերաբերող մի շարք հարցեր:

Премьер-министр Армении Никол Пашинян провел 30 ноября телефонный разговор с председателем правительства РФ Михаилом Мишустиным по инициативе последнего. Об этом сообщает пресс-служба правительства РА.
Мишустин проинформировал, что исходя из эпидемической ситуации, он обратился в Евразийскую экономическую комиссию о проведении запланированного на 4 декабря в Москве очередного заседания Евразийского межправительственного совета в дистанционном режиме.
Собеседники обсудили также ряд вопросов повестки армяно-российских союзнических отношений.
Ранее в Москву был командирован начальник отдела протокола Аппарата премьер-министра Республики Армения Эдуард Арутюнян с целью подготовки визита Пашиняна в российскую столицу.