Հայաստանի պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանն խորհրդարանական առաջիկա ընտրություններին աջակցելու է երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին, նրա կողմից հրավեր ստանալու դեպքում կընդունի այդ առաջարկն ու կընդգրկվի երկորդ նախագահի թիմում։ Այս մասին հայտարարել է ինքը՝ Օհանյանը։
«Ես մեծ հարգանք եմ տածում Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ և եթե Ռոբերտ Քոչարյանը այսօր որոշել է, որ պետք է քաղաքական գործընթացների մեջ լինի և մաս կազմի, միանշանակ ես կողմ եմ, որովհետեւ Ռոբերտ Քոչարյանը իր փորձով, իր գիտելիքներով, իր անցած ճանապարհով ցույց է տվել՝ իր ժամանակահատվածում Հայաստանը ավելի կազմակերպված է դարձել, իր ժամանակահատվածում ՀՀ անվտանգությունը ավելի բարձր հիմքերի վրա է դրվել, տնտեսությունը սկսել է զարգանալ, տուրիզմի հիմքն ինքն է դրել եւ, իհարկե, թերություններ ևս նրա ղեկավարման օրոք եղել են»,- ասել է Սեյրան Օհանյանը, փոխանցում է Yerkir.am-ը։
Միևնույն ժամանակ, Օհանյանը նշել է, որ այժմ չկան քննարկումներ՝ իրեն Քոչարյանի թիմում ընդգրկելու մասին։
Հունիսի 20-ին Հայաստանում խորհրդարանական արտահերթ ընտրություններ են նշանակված։ Երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանն ավելի վաղ հայտարարել էր, որ ընտրությունների դեպքում ինքը կմասնակցի։

Эск-глава министерства обороны Армении и Арцаха Сейран Оганян пообещал поддержать второго президента Армении Роберта Кочаряна на предстоящих внеочередных выборах в парламент республики. Об этом сам Оганян заявил в интервью Yerkir.am.
«Я очень уважаю Роберта Кочаряна, и если он сегодня решил принять участие в политических процессах, то я однозначно высказываюсь за, так как Кочарян своим опытом, знаниями и пройденым путем неоднократно показывал, что во время его правления Армения была более организованной, безопасность была на более высоком уровне, экономика развивалась, были поставлены основы для туризма, конечно были также и упущения», – сказал Оганян.
По его словам, если Кочарян пригласит его принять участие во внеочередных выборах и войти в состав команды, то он примет это предложение.
«Сейчас такого предложения нет, но если он примет участие в выборах, если будет предложение, то я, конечно же, приму и окажу ему поддержку», – отметил Оганян.