Ամերիկաբնակ հայազգի Հովիկ և Անի Սաֆոյանների հիմնադրած SADA ընկերությունը 3-րդ տարին անընդմեջ ճանաչվել է Google Cloud-ի տարվա լավագույն գործընկեր․ 2018 և 2019 թվականներին՝ Տարվա լավագույն գլոբալ վերավաճառող գործընկեր, 2020-ին՝ տարվա լավագույն գործընկեր Հյուսիսային Ամերիկայում։
Մրցանակաբաշխության մասին վիրտուալ հայտարարությունն արվել է հուլիսի 20-ին, Google Cloud-ի կողմից։
SADA-ն 2 ամիս առաջ հայտարարել էր Հայաստանում բիզնեսի և տեխնոլոգիաների մատակարարման գլոբալ կենտրոն բացելու մասին, որն արդեն աշխատում է 14 հոգանոց թիմով:
Միաժամանակ ընկերությունը հայտարարում է, որ 2021-ին պատրաստ է ընդունել ևս 30 մասնագետի: SADA-ի հայաստանյան թիմը կարող են համալրել ամպային ենթակառուցվածքների, տվյալների բազայի ինժեներներ և ֆինանսիստներ:
SADA-ն Google Cloud-ի հետ աշխատում է 2007 թվականից։ Ընկերությունն այսօր առաջարկում է Google-ի ամպային ծառայությունների ամենալայն ցանկը, ներառյալ խորհրդատվություն ձեռնարկություններին, ամպային հարթակի միգրացիա, ամպային կառավարվող ծառայություններ և այլն: Անցյալ տարի SADA-ն Google Cloud-ի հետ հայտարարել է 500 միլիոն դոլար արժողությամբ բազմամյա պայմանագրի մասին, իսկ վերջերս, որ 2020 թվականին 130%-ի աճ է գրանցել նախորդ տարվա համեմատ։ 2021-ին SADA-ն ակնկալում է գրանցել իր պատմության լավագույն տարին։
«Մենք ուրախ ենք ճանաչել SADA-ն որպես Հյուսիսային Ամերիկայի տարվա մեր վերավաճառող գործընկեր՝ հիմնվելով անցած տարվա ընթացքում իրենց կատարած ակնառու աշխատանքի վրա՝ Google Cloud-ի պրոդուկտները հաճախորդներին մոտեցնելով և օգնելով զարգացնել նրանց բիզնեսը»,- նշել է Google Cloud-ի գլոբալ ալիքի ղեկավար Քերոլի Ջիրհարթը։
«Երեք տարի անընդմեջ «Google Cloud»-ի Տարվա գործընկեր կոչմանն արժանանալն անհավանական նվաճում է։ Հնարավոր չէ ավելի հպարտ լինել մեր աշխատակիցներով, որոնք ամեն օր քրտնաջան աշխատում են՝ օգնելու մեր հաճախորդներին ստանալ առավելագույնը՝ Google Cloud-ում իրենց ներդրման համար: Մենք հույս ունենք այս հաջողությունը հաջորդ տարի դարձնել չորրորդն անընդմեջ»,- նշել է SADA-ի գործադիր տնօրեն Թոնի Սաֆոյանը:
Որպես բիզնեսի և տեխնոլոգիական ծառայությունների համաշխարհային մատակարար, SADA-ն մարդկանց հնարավորություն է տալիս փոխակերպել իրենց աշխատանքը, իրենց կազմակերպությունները և աշխարհը: SADA-ի թիմերը օգնել են առողջապահության, մեդիայի, խաղերի, արտադրության, պետական և այլ հատվածների հաճախորդ-ձեռնարկություններին՝ լուծելու իրենց ամենաբարդ խնդիրները: SADA-ն բազմաթիվ պարգևների է արժանացել. 15 տարի շարունակ գլխավորել է Միացյալ Նահանգների ամենաարագ աճող մասնավոր ընկերությունների 5000-անոց ցուցակը, իսկ 2021 թվականին՝ Ամերիկայի լավագույն 50 աշխատատեղերի ցուցակը։

SADA, a company founded by U.S.-based Armenians Hovig and Annie Safoian, has been named Google Cloud Partner of the Year three years in a row: Google Cloud Global Reseller Partner of the Year in 2018 and 2019, and Google Cloud Reseller Partner of the Year- North America in 2020. The latest award was announced virtually, on July 20.
2 months ago, SADA announced the opening of a Global Delivery Center in Armenia, which already has a team of 14. An additional 30 professionals, including cloud infrastructure engineers, data engineers and financial specialists, will be hired throughout 2021.
SADA has been running Google Cloud since 2007. The company today offers Google as the most sought after service, including enterprise consultation, cloud platform migration, cloud-based application development, and cloud managed services etc.
Last year, SADA announced a multi-year $500 million agreement with Google Cloud, and recently shared that they achieved 130% year-on-year growth in 2020. SADA is on pace for its best year ever in 2021.
“We’re excited to recognize SADA as our Reseller Partner of the Year for North America based on their outstanding work on behalf of customers over the past year, bringing Google Cloud products to customers and building relationships to help transform their customers’ businesses,” stated Carolee Gearhart, Global Channel Chief at Google Cloud.
“Earning a Google Cloud Partner of the Year Award three years in a row is an incredible achievement,” said Tony Safoian, CEO of SADA. “I couldn’t be more proud of our people, who work incredibly hard every day to help our customers get maximum value for their investment in Google Cloud. Thank you to Google Cloud for recognizing what our joint customers have accomplished with SADA and Google Cloud. We look forward to making it four in a row next year”
As a leading global provider of business and technology services, SADA empowers people to transform their work, their organizations and the world. The company has helped enterprise clients in healthcare, media and entertainment, gaming, retail, manufacturing and the public sector solve their most complex problems. This has led to numerous accolades and awards, including the Google Cloud Global Reseller Partner of the Year for 2018, 2019, and 2020, the Inc. 5000 Honoree list of America’s Fastest Growing Private Companies for 15 straight years, and the 2021 Inc. list of America’s Top 50 Workplaces.