Ադրբեջանում զորավարժության ժամանակ պետական սահմանապահ ծառայության զինծառայող է մահացել բեկորային վիրավորումից։ Այդ մասին ասվում է Ադրբեջանի պետական սահմանապահ ծառայության և գլխավոր դատախազության համատեղ հայտարարության մեջ, գրում է Turan.az-ը։
Միջադեպը տեղի է ունեցել նոյեմբերի 4-ին սահմանապահ զորքերի «Ղազախ» առանձին սահմանային դիվիզիայի ծառայողական տարածքում դաշտային զորավարժությունների ժամանակ։
Ենթասպա Թուրալ Ահմեդովը վիրավորում է ստացել ՀԱՆ -17 հաստոցային ավտոմատ նռնականետից կրակոցների հետևանքով։
2018-ից Ադրբեջանի որոշ շրջաններում, այդ թվում ՀՀ-ին սահմանակից Ղազախի շրջանում, ՀՀ հետ սահմանը հանձնվել է սահմանապահների վերահսկողությանը։

5 Ноябрь 2021 - 12:10 AMT
Азербайджанский военнослужащий погиб от осколочного ранения, полученного во время учений. Об этом сообщают Госпогранслужба и Генеральная прокуратура Азербайджана.
Как отмечается, 4 ноября около 17:20 во время полевых учений на служебной территории сводной пограничной дивизии «Газах» пограничных войск государственной пограничной службы сержант Ахмедов Турал Акрам оглу получил осколочное ранение при стрельбе из автоматического станкового гранатомета АГС-17.
Были приняты незамедлительные меры по эвакуации военнослужащего, однако спасти его жизнь не удалось. В связи с инцидентом ГПС и генеральная прокуратура проводят совместные следственные действия.