Վրաստանի ԱԳՆ-ն անընդունելի է համարում իր երկրի դրոշի օգտագործումը Մոսկվայում կայացած «3+3» ձևաչափով խորհրդակցական հանդիպման ժամանակ։ Այդ մասին ասվում է Վրաստանի ԱԳՆ հայտարարության մեջ, գրում է Sputnik Georgia-ն։
ՌԴ ԱԳՆ-ում ասել են, որ «Վրաստանի ներկայացուցիչները, որոնք ևս հրավիրված են եղել հանդիպմանը, ձեռնպահ են մնացել մասնակցությունից»։ ՌԴ ԱԳՆ-ն նաև նշել է, որ մոսկովյան հանդիպման մասնակից 5 երկրի ներկայացուցիչները շահագրգռվածություն են հայտնել՝ հարթակին Վրաստանի միանալու հարցում։
Վրաստանի ԱԳՆ հայտարարության մեջ ասվում է, որ «վրացական կողմը բազմիցս հայտարարել է «3+3» ձևաչափին մասնակցության վերաբերյալ իր հստակ դիրքորոշումը և որ Թբիլիսին չի քննարկելու իր մասնակցությունն այդ ձևաչափին։ Դեկտեմբերի 10-ին Մոսկվայում կայացած հանդիպմանը ներկայացվել է Վրաստանի դրոշը, ինչը, բնականաբար, անընդունելի է մեզ համար։ Մենք դրան արձագանքել ենք համապատասխան դիվանագիտական կանալներով»,-ասվում է Վրաստանի ԱԳՆ հայտարարության մեջ։
Դեկտեմբերի 10-ին Մոսկվայում տեղի է ունեցել «3+3» ձևաչափով խորհրդակցական հարթակի առաջին նիստը՝ ՌԴ, ՀՀ, Ադրբեջանի, Թուրքիայի ԱԳ փոխնախարարների և Իրանի ԱԳՆ գլխավոր տնօրենի նախագահությամբ։

The Georgian Foreign Ministry considers the use of the country's flag at recent regional consultations on the South Caucasus in Moscow "unacceptable", given that no representative from Georgia participated in the meeting, Sputnik Georgia reports.
The first meeting of the platform was held on December 10 in Moscow under the co-chairmanship of the Deputy Foreign Ministers of Russia, Azerbaijan, Armenia, Turkey and the Director General of the Iranian Foreign Ministry. The Russian Foreign Ministry noted that "the representatives of Georgia, who were also invited, refrained from participating in the meeting."
"The Georgian side has repeatedly stated its clear position on the "3+3" regional format , we will not discuss Georgia's participation in this format. The meeting in Moscow on December 10 featured the Georgian flag, which, of course, is unacceptable for us. We have responded through the appropriate diplomatic channels," a statement from the Georgian Foreign Ministry said.