Փոփոխությունների հայտնաբերման, վեբ-մոնիտորինգի և աշխատանքի ավտոմատացման լուծումներ առաջարկող Hexact-ը 2021 թվականն ամփոփում է տարեկան հասույթի 400% աճով։
Ստարտափը հաճախորդներ ունի 160 երկրում, իսկ 3 հիմնական պրոդուկտի՝ Hexometer-ի, Hexowatch-ի և Hexomatic-ի վճարող հաճախորդների թիվն ընդհանուրի մեջ 20 տոկոսից ավելի է։ Ներկայում Hexact-ի էկոհամակարգի պրոդուկտներն օրական ավելի քան 60 միլիոնից ավելի ավտոմատացման ու մոնիտորինգի առաջադրանք են մշակում։
Պրոդուկտները շարունակում են կատարելագործվել, ամեն շաբաթ դրանք թարմացվում են նոր գործիքներով, տարվա ընթացքում գործարկվել են Hexowatch 3.0-ն, Hexometer 3.0-ն և երրորդ ու գլխավոր պրոդուկտը՝ Hexomatic-ը, որի մեկնարկը նպաստեց գրեթե բոլոր ցուցանիշների արագ աճին:
Աշխատանքի երրորդ տարում Hexact-ի անձնակազմը եռապատկվել է՝ դառնալով 30։ Թիմն ակտիվորեն շարունակում է համալրվել, հայտարարվել են նոր թափուր աշխատատեղեր:
«Վերջերս Formula VC-ի գլխավորությամբ, Crosspring-ը, Untapped Ventures-ը և «BANA – Հայաստանի Բիզնես Հրեշտակների Ցանցը» ներդրում են կատարել Hexact-ում՝ փակելով Pre seed փուլը։ Մենք ունենք շատ ամբիցիոզ նպատակներ, որին հասնելու համար 2022 թվականի նշաձողն ավելի բարձր ենք դրել։ Hexact-ի թիմով իրականացնելու ենք մեր տեսլականը», – նշել է Hexact-ի հիմնադիր տնօրեն Ստեփան Ասլանյանը։
Hexact-ի նպատակների իրագործման ճանապարհին մեծ քայլ էր նաև նոյեմբերին SADA-ի և Google Cloud-ի հետ եռամյա պայմանագիրը, որը կնքվել է նորարարության ու աճի խթանման նպատակով։ Միևնույն ժամանակ, Hexact-ը միացել է Google Cloud Build և Google Cloud Partner ծրագրերին։
Hexact-ի էկոհամակարգը 3 հիմնական պրոդուկտից է բաղկացած. Hexometer-ը 24/7 իրականացնում է կայքերի մոնիտորինգ և օգնում բարելավել դրանց աշխատանքը, Hexowatch-ն արհեստական բանականությամբ աշխատող օգնական է, որը մոնիտորինգի է ենթարկում ցանկացած կայքի տեսողական, բովանդակային, տեխնոլոգիական, հասանելիության, կոդի կամ գների առցանց փոփոխությունները և ծանուցում այդ մասին, Hexomatic-ն աշխատանքի ավտոմատացման հարթակ է, որը հնարավորություն է տալիս օգտագործել համացանցը որպես տվյալների սեփական աղբյուր, առանց ծրագրավորման գիտելիքների օգտագործել արհեստական բանականության ամենաբարդ ծառայությունները և մարդկային օգնականների թիմ` կրկնվող ու ժամանակատար առաջադրանքներն ավտոմատացնելու համար:

Hexact, a leader in change detection, web monitoring and work automation, is ending the year with 400% growth, a brand new platform and its first pre-seed round. The startup currently processes over 60 million automated tasks a day empowering customers from 160 countries with over 20% of its user base on paid plans.
This year Hexact launched Hexomatic, a unique no-code work automation platform along with over 70 product updates across the Hexowatch, Hexometer and Hexomatic platforms. Together with their growing community of users, these factors contributed to rapid growth in almost all key indicators.
To support their growth, Hexact has tripled their headcount and is actively recruiting with new vacancies announced.
“Recently, led by Formula VC, Crosspring, Untapped Ventures and BANA – Business Angel Network of Armenia have invested in Hexact, closing the first Pre-seed round since bootstrapping the company three years ago. Together we look forward to growing our automation movement and empowering more businesses with AI powered sidekicks.,” said Stepan Aslanyan, Hexact CEO and Co-Founder.
A big step towards achieving the goals of Hexact was the three-year cloud commitment agreement with SADA and Google Cloud in November, which was signed to promote innovation and growth. At the same time, Hexact also joined the Google Cloud Build Program and Google Cloud Partner Program.
About Hexact
The Hexact ecosystem consists of three core platforms: Hexowatch is your AI sidekick to monitor any website for visual, content, source code, technology, availability or price changes. Hexometer provides proactive website monitoring. Hexomatic is a no-code, work automation platform that enables you to harness the internet as your own data source, leverage the most sophisticated AI services, and a crowdsourced team of human assistants to automate time-consuming tasks.