Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինն Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ հեռախոսազրույցում, շնորհավորելով նրան ծննդյան 60-ամյակի կապակցությամբ, հաստատել է ընդհանուր տրամադրվածությունը ռուս-ադրբեջանական ռազմավարական գործընկերության հետագա ամրապնդման ուղղությամբ։
Պուտինը նաև շնորհավորական հեռագիր է հղել Ալիևին՝ նշելով, որ ուրախ կլինի շարունակել համատեղ աշխատանքը «տարածաշրջանային կայունության և անվտանգության ամրապնդման համար»։
«Գնահատում եմ մեր ընկերական հարաբերությունները։ Ուրախ կլինեմ շարունակելու կառուցողական, բովանդակային երկխոսությունը և սերտ համատեղ աշխատանքը՝ ի շահ ռուս-ադրբեջանական ռազմավարական գործընկերության հետագա զարգացման, ինչպես նաև տարածաշրջանային կայունության և անվտանգության ամրապնդման համար»,-նշել է Պուտինը։

Russian President Vladimir Putin spoke on the phone with Azerbaijani President Ilham Aliyev on Friday, December 24 and congratulated him on his 60th birthday, the Kremlin press service reveals.
Putin also sent a telegram to Aliyev, in which he noted that he would be glad to continue working together on "strengthening of regional stability and security."
“I value our friendly relations. I would be glad to continue a constructive, meaningful dialogue with you and close joint work in the interests of further developing the Russian-Azerbaijani strategic partnership, as well as strengthening regional stability and security, ”Putin said.