Ադրբեջանը մի շարք զորավարժությունների կմասնակցի 2022-ին, այդ թվում՝ ՌԴ-ում անցկացվող Միջազգային բանակային խաղերին, ինչպես նաև Eternity-2022, EFES-2022, «Անխախտ եղբայրություն-2022», «Ձմեռ-2022» զորավարժություններին, տեղեկացնում է Sputnik Ադրբեջանը` այդ երկրի պաշտպանության նախարարության վրա հղումով։
Նշվում է, որ 2021-ի հոկտեմբերին Ադրբեջանը մասնակցել է Eternity–2021 զորավարժություններին Թբիլիսիում, որին մասնակցել են նաև թուրք զինծառայողներ։
«Անխախտ եղբայրություն» զորավարժություններն անցնում են ըստ Ադրբեջանի և Թուրքիայի միջև կնքված ռազմական գործակցության մասին պայմանագրի։ 2021-ին այդ զորավարժություններն անցկացվել են Նախիջևանում։
EFES-2022 զորավարժությունները նախատեսվում է անցկացնել 2 փուլով՝ դրանք լինելու են շտաբային վարժանքներ համակարգչային աջակցությամբ, և մարտավարական զորավարժություններ մարտական հրաձգությամբ։
«Ձմեռ-2021» զորավարժություններն անցել են Կարսում՝ փետրվարի 1-12-ը։
Միջազգային բանակային խաղերի շրջանակում ադրբեջանցի զինծառայողները մասնակցել են ՌԴ-ում անցկացված «Տանկային բիաթլոն» և «Մշակույթի բանակ» մրցույթներին։

Servicemen of the Armed Forces of Azerbaijan will take part in more than 30 international exercises and competitions in 2022, the country's Ministry of Defense reports, according to Interfax.az.
“The Azerbaijani military personnel will participate in such international exercises and competitions as the 2022 editions of Eternity, EFES, Unbreakable Brotherhood, Winter, and International Army Games," the Defense Ministry said.
The International Army Games is an annual Russian military sports event which involves close to 30 countries taking part in dozens of competitions over two weeks.
Eternity drills are joint military exercises involving Georgia, Turkey and Azerbaijan, while EFES is one of Turkey's biggest military exercises.