Վեբ հավելվածների ստեղծման Softr հայկական հարթակը $13․5 մլն ֆինանսավորում է ներգրավել առանց կոդի հավելվածների, աշխարհում ամենամեծ էկոհամակարգի ստեղծման համար։ Այդ մասին հայտարարել է ընկերությունը։
2021-ի սկզբին ընկերության գործարկումից ի վեր ավելի քան 35,000 ձեռնարկություն և օպերատոր է սկսել օգտվել Softr-ից՝ սեփական տվյալների հիման վրա հավելվածների ստեղծման համար։
«Այս ֆինանսավորման շնորհիվ սկսվում է Softr-ի գործունեության մի նոր փուլ։ Մենք ստեղծում ենք առանց կոդի հավելվածների աշխարհում ամենամեծ էկոհամակարգը»,-ասել է ընկերության գլխավոր տնօրեն և հիմնադիր Մարիամ Հակոբյանը
Առաջին հերթին, այս տարվանից Softr-ը կդառնա տվյալների աղբյուրից կախում չունեցող հարթակ, որը միանում է տվյալ կազմակերպություններին (Airtable, Google Sheets, SQL, API և այլն) և թույլ է տալիս մտավոր աշխատանքով զբաղվող ավելի քան 1 մլրդ աշխատակցի սեփական գործիքները ստեղծել առավել արդյունավետ աշխատանքի համար, լինի դա թիմի մյուս անդամների հետ, թե արտաքին հաճախորդների և գործընկերների հետ։
Երկրորդը՝ ընկերությունները կկարողանան ընդլայնել Softr հարթակը 3 հենասյուների օգնությամբ․
Շաբլոնների շուկայի (շուտով), որը թույլ է տալիս յուրաքանչյուրին հեշտությամբ գտնել, ստեղծել, կիսվել և վաճառել սեփական հավելվածները շաբլոնների տեսքով։
Բաղադրիչների շուկայի (կգործարկվի մինչև 2023թ․), որը թույլ է տալիս առավել դյուրին դարձնել որոնումն ու կողմնակի բաղադրիչների կիրառումը, որոնք ստեղծվում են մշակողների կողմից։
Softr փոձագետների (գործարկվել է), որի շնորհիվ Softr-ի հետ աշխատող բոլոր մշակողները, գործընկերները հնարավորություն են ստանում ստեղծելու սեփական լուծումները Softr-ի հետ և աճել էկոհամակարգի հետ համատեղ։

Softr, an Armenian web-app building platform, has raised a $13.5M in Series A funding to create the world’s largest ecosystem for building no-code apps, the company has announced.
Since its launch at the beginning of 2021, more than 35,000 businesses and operators have started using Softr to build custom apps powered by their data.
"With this funding, a new chapter of Softr’s journey begins. We are building the world’s largest ecosystem for building no-code applications," CEO & Founder Mariam Hakobyan has revealed.
First, starting this year Softr will become a data source agnostic platform that hooks into an organization’s data (Airtable, Google Sheets, Relational Database(SQL), APIs, etc) and empowers the 1 billion knowledge workers to build their own tools to get their job done more efficiently, whether internally with other team members or externally with their clients and partners.
Secondly, companies will be able to extend Softr beyond the platform itself, with the help of three main pillars:
Template marketplace (coming soon): making it easy for anyone to discover, create, collaborate, share and sell their apps in a form of a template,
Component marketplace (by next year): making it easy for anyone to discover and re-use 3rd party components built by a community of developers, and,
Softr experts (launched): all the developers, partners, and creators working with Softr will be empowered to build custom solutions with Softr and grow with the ecosystem