Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին հայտարարել է, որ եկել է ժամանակը Ուկրաինային ընդունել Եվրամիություն։ Այդ մասին նա գրել է Twitter-ի իր էջում։
«Եկել է վճռական պահը մեկընդմիշտ փակելու բազմամյա բանավեճն ու հավանություն տալու Ուկրաինայի անդամությանը Եվրամիությանը։ Եվրախորհրդի ղեկավարի հետ քննարկել եմ հետագա գործուն օգնությունն ու ուկրաինացիների հերոսական պայքարը հանուն իրենց ազատ ապագայի»,-ասվում է գրառման մեջ։
Ավելի վաղ Զելենսկին տեսաուղերձով էր հանդես եկել Կիևում իր նստավայրի մոտից։ Նա հայտարարել էր, որ Ուկրաինան վայր չի դնում զենքը, շարունակում է պայքարել։ «Պաշտպանելու ենք մեր պետությունը, քանի որ մեր զենքը ճշմարտությունն է։ Սա մեր հողն է, մեր երկիրն է, մեր երեխաներն են։ Եվ մենք այս ամենը պաշտպանելու ենք»,-ասել էր նա։

Ukraine President Volodymyr Zelensky believes it's time to decide on Ukraine's membership in the European Union.
"It is a crucial moment to close the long-standing discussion once and for all and decide on Ukraine's membership in the EU," Zelensky wrote on Twitter Saturday, February 26.
The Ukrainian leader added that he also discussed "further effective assistance and the heroic struggle of Ukrainians for their free future" with Charles Michel, the President of the European Council.
Zelensky has urged European countries to do more to help as he urged his citizens to halt Russia's invasion.