Ուկրաինայի Խերսոն քաղաքն անցել է ռուսական զորքերի ամբողջական վերահսկողության տակ։ Այդ մասին հայտարարել է ՌԴ ՊՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Իգոր Կոնաշենկովը:
«Քաղաքացիական ենթակառուցվածքները, քաղաքի կենսապահովման օբյեկտներն ու քաղաքային տրանսպորտն աշխատում են բնականոն ռեժիմով։ Սննդամթերքի և առաջին անհրաժեշտության ապրանքների պակաս քաղաքում չկա»,- հայտարարել է նա, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը։
Նա հավելել է, որ շարունակվում են բանակցությունները քաղաքային իշխանությունների հետ՝ սոցիալական ենթակառուցվածքների անխափան աշխատանքն ապահովելու շուրջ։
Կոնաշենկովը նաև խոսել է Ուկրաինայի ԶՈւ կորուստների մասին՝ նշելով, որ շարքից հանվել է ռազմական ենթակառուցվածքի 1502 օբյեկտ։

Город Херсон взят под полный контроль сил РФ, сообщил официальный представитель Минобороны РФ Игорь Конашенков.
«Российскими подразделениями вооруженных сил взят под полный контроль областной центр Херсон. Гражданская инфраструктура, объекты жизнеобеспечения населения и городской транспорт работают в повседневном режиме. Недостатков в продовольствии и товарах первой необходимости город не испытывает», – сказал Конашенков, пишет ТАСС.
По его словам, ВС РФ с начала специальной военной операции на Украине вывели из строя 1 502 объекта военной инфраструктуры ВСУ.