ՌԴ արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը հայտարարել է, որ ՌԴ և Ուկրաինայի նախագահներ Վլադիմիր Պուտինի և Վլադիմիր Զելենսկու հանդիպումը հնարավոր կլինի այն ժամանակ, երբ Մոսկվայի և Կիևի պատվիրակությունների բանակցություններում արդյունք գրանցվի, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին։
«Երբ կարող է տեղի ունենալ ՌԴ և Ուկրաինայի նախագահների գագաթնաժողովը՝ նախագահ Պուտինն այդ մասին մի քանի անգամ ասել է։ Հենց որ արդյունք լինի, այդ արդյունքի ամրագրման համար այդպիսի հանդիպում կարող է կայանալ»,-ասել է Լավրովը մամուլի ասուլիսում։
Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, մեկնաբանելով մարտի 29-ին ՌԴ և Ուկրաինայի միջև Ստամբուլում կայացած բանակցությունները, ասել է, որ լուրջ բեկում չի գրանցվել։

"A summit of the presidents of Russia and Ukraine can take place – President Putin has also said this more than once – as soon as there are results, and such a summit could be convened to consolidate that," Lavrov said told a press conference.
Ukrainian President Volodymyr Zelensky will address the United Nations Security Council Tuesday morning, a spokesperson for the president of the Security Council confirmed to CNN reported.
The address will take place during the council’s 10 a.m. ET briefing on Ukraine, Mungo Woodifield confirmed to CNN.