Ադրբեջանի ու Իրանի սահմանին զինված միջադեպ է տեղի ունեցել, որի ժամանակ ադրբեջանցիներն Իրանի քաղաքացու են սպանել։
Ըստ Ադրբեջանի սահմանապահ ծառայության, 6 զինված իրանցի փորձել է հատել սահմանը, որոնց ձերբակալելու փորձի ժամանակ նրանցից մեկը՝ 1996 թ. ծնված Բեհնամ Բալային սպանվել է, մյուսներին հաջողվել է թաքնվել։
Նշվում է, որ սպանվածի մոտ հայտնաբերվել է Կալաշնիկովի ինքնաձիգ և ավելի քան 32 կգ թմրանյութ, գրում է Interfax.az-ը։
Միջադեպը գրանցվել է 44-օրյա պատերազմից հետո Ադրբեջանի զինված ուժերի վերահսկողության տակ անցած Ջրականում՝ Շիհալիագալի գյուղի մոտ։
Նշվում է նաև, որ ավելի ուշ իրանցիներից մեկը ևս հայտնաբերվել է և որ իրանական կողմն իրազեկված է միջադեպի մասին։

An armed incident took place on the border between Azerbaijan and Iran, during which the Azerbaijanis killed an Iranian citizen, Interfax.az reports.
According to the State Border Service of Azerbaijan, 6 people attempted to cross the border from Iran to Azerbaijan. One of them identified as Behnam Belayi was killed, with border guards later discovering a Kalashnikov assault rifle and three packages of drugs with a total weight of over 32 kg with him.
"The remaining five people, taking advantage of the reedy terrain and darkness, were able to go into hiding," the Border Service said.