Հայ-հնդկական ՏՀՏ գերազանցության կենտրոնը (AITC) հայտարարում է «Ծրագրավորման և դիզայնի ամառային դպրոց»՝ նախատեսված 8-16 տարեկան երեխաների համար։
Ծրագրի նպատակն է կարճ ժամանակահատվածում երեխաներին տրամադրել ոլորտային հիմնական և բազային գիտելիքներ, մասնագիտության ընտրության հարցում կողմնորոշել և ուղղորդել նրանց՝ ընդլայնելով տրամաբանությունն ու ստեղծագործական միտքը, տեղեկացնում է ԿԳՄՍՆ-ն
Ծրագրի ընթացքում, բացի ծրագրավորման և դիզայնի դասընթացներից, օրն էլ ավելի հագեցած դարձնելու համար երեխաներն ունենալու են նաև soft training-ներ, խաղեր, այցելություններ ՏՏ և դիզայնի ընկերություններ։

7 Июнь 2022 - 11:14 AMT
Армяно-индийский центр превосходства в области ИКТ (AITC) объявляет о Летней школе программирования и дизайна для детей от 8 до 16 лет. Об этом сообщает пресс-служба министерства образования, науки, культуры и спорта РА.
Цель программы – в течение небольшого времени дать детям базовые знания в области ИКТ, сориентировать и направить участников в выборе профессии, расширяя их логику и творческое мышление.
В рамках программы, помимо курсов по программированию и дизайну, чтобы сделать дни более насыщенными, для детей предусмотрены «soft training», игры, визиты в ИТ-дизайнерские компании
Ссылки Летней школы программирования и дизайна: Coding for Kids (8-11), «Веб для подростков (12-16 лет)», «Графический дизайн для подростков (12-16 лет)».