Եվրոպայում ամենախոշոր IT ընկերություններից մեկը՝ EU-Asia Business Finance Centre հոլդինգի IT գծով գլխավոր ընկերության Asseco Group-ը, որի կազմում գործունեություն է ծավալում ավելի քան 60 ընկերություն տարբեր երկրներում, գրասենյակ է բացում Հայաստանում։
Asseco-ն ՀՀ ֆինանսական ոլորտում կարևոր փոփոխություններ իրականացնելու ծրագրեր ունի, հասցրել է ակտիվ աշխատանք տանել Հայաստանում, սակայն գրասենյակ դեռ չէր ստեղծել։ Որոշում է կայացվել ՀՀ-ում լուրջ ներդրումներ անել, ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Հայաստանում Asseco Group-ն աշխատանքներ կիրականացնի բանկերի և ֆինանսական այլ կազմակերպությունների մոդեռնիզացման և թվայնացման, տելեբժշկության ոլորտներում, ինչպես նաև կզբաղվի արդյունաբերական ռոբոտների արտադրությամբ, որոնք նախատեսում է վաճառել Եվրասիական շուկայում։ Նաև նոր աշխատատեղեր կստեղծվեն։
Asseco Group-ը զբաղվում է ՏՏ լուծումների ավտոմատացմամբ և զարգացմամբ ինչպես ֆինանսական, այնպես էլ հեռահաղորդակցության, բժշկության, էներգետիկայի, արդյունաբերության և գազի ոլորտներում ամբողջ աշխարհում։ Հոլդինգի խոշորագույն գործընկերներն են այնպիսի ընկերություններն, ինչպիսիք են UniCredit, BSGV, Citibank, HSBC, Sberbank, BNP Paribas, Raiffeisenbank, VTB, Deutsche Bank, ING, KBC, Toyota, OTP, Intesa San Paolo և այլ ընկերություններ։
Asseco Group-ը նաև իրականացնում է տարբեր համակարգերի և ենթակառուցվածքային նախագծերի ներդրում Եվրոպայի և ԱՊՀ երկրների պետական կառույցների համար: Ընկերության հաճախորդներն են Վրաստանի, Ղազախստանի, Հունաստանի, Սերբիայի, Լեհաստանի, Ավստրիայի, Չեխիայի, Իսրայելի, բալկանյան և եվրոպական այլ երկրների ազգային բանկերը, ինչպես նաև այդ երկրների նախարարությունները և հանրային ծառայությունները:

22 Июнь 2022 - 11:09 AMT
Компания Asseco Group, входящая в один из крупнейших ИТ-холдингов Европы – EU-Asia Business Finance Centre, открывает офис в Армении.
Сообщается, что Asseco планирует реализовать ряд важных изменений в финансовом секторе Армении, совершить крупные инвестиции. Отмечается, что компания давно работает с армянским рынком, однако решение об открытии офиса принято только сейчас.
Деятельность Asseco Group в Армении охватывает такие сектора, как модернизация и цифровизация банков и иных финансовых организаций, телемедицина, а также производство промышленных роботов с перспективой их реализации на европейском рынке.
В составе Asseco Group действуют более 60 фирм, расположенных в разных странах.
Компания занимается автоматизацией и развитием ИТ-решений в таких сферах, как финансовый сектор, телекоммуникации, медицина, энергетика, промышленность и газ по всему миру. В числе крупнейших партнеров холдинга – UniCredit, BSGV, Citibank, HSBC, Sberbank, BNP Paribas, Raiffeisenbank, VTB, Deutsche Bank, ING, KBC, Toyota, OTP, Intesa San Paolo.
Asseco Group внедряет системные и инфраструктурные проекты в Европе и странах СНГ. В числе ее клиентов – нацбанки, министерства, структуры в сфере общественных услуг в Грузии, Казахстане, Греции, Сербии, Польше, Австрии, Чехии, Израиле, других странах.