Ucom ընկերության տեխնիկական աջակցությամբ «ՍՕՍ – Մանկական գյուղեր» հայկական բարեգործական հիմնադրամի մի շարք կենտրոններ այսուհետ ապահովված կլինեն գերարագ ինտերնետի հասանելիությամբ:
Ինտերնետ ծածկույթի հասանելիությունն անհրաժեշտ է կենտրոնների սաների ուսումնակրթական կարիքների բավարարման և ժամանցի կազմակերպման համար: Մասնավորապես, ըստ անհրաժեշտության կկազմակերպվեն առցանց դասեր, սեմինարներ, ինչպես նաև երեխաներին հասանելի կլինի համացանցում առկա տեղեկատվությունը՝ դասապրոցեսն ավելի արագ կազմակերպելու և հանձնարարված տնային աշխատանքները կատարելու համար:
«Որպես նորարարական կրթության ջատագով՝ մենք միշտ ձգտել ենք հնարավորինս աջակցել Հայաստանի տարբեր մասերում գործող կրթական հաստատություններին, որպեսզի յուրաքանչյուր երեխա անմասն չմնա համացանցում առկա ամենաարդիական կրթական ծրագրերից ու նյութերից: Այս է պատճառը, որ «ՍՕՍ – Մանկական գյուղեր» հիմնադրամին շատ արագ և մեծ պատրաստակամությամբ արձագանքեցինք», – նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Արա Խաչատրյանը։
«ՍՕՍ – Մանկական Գյուղեր» հայկական բարեգործական հիմնադրամի և Ucom ՓԲԸ-ի միջև համագործակցությունը կարևոր է և լայն հնարավորություն է տալիս կյանքի դժվարին իրավիճակում հայտնված երեխաների և նրանց ընտանիքների աջակցության հարցում։ Մասնավորապես, Ucom ՓԲԸ-ի հետ համագործակցության արդյունքում կյանքի դժվարին իրավիճակում հայտնված երեխաները և նրանց ընտանիքներն ապահովվում են համացանցային ծառայությունների և անխափան կապի միջոցների օգտագործմամբ, որը թույլ է տալիս իրականացնել ավելի արդյունավետ և արագ ծառայությունների իրացում, մասնավորապես՝ երեխաների առցանց կրթության ապահովման, առցանց խորհրդատվության, տարբեր ոլորտներում իրազեկվածության բարձրացման ուղղությամբ, ինչն ուղղակի ազդեցություն է ունենում վերոնշյալ երեխաների և նրանց ընտանիքների ինքնաբավության հասցնելու համար», – ասել է «ՍՕՍ – Մանկական Գյուղեր» հայկական բարեգործական հիմնադրամի ազգային տնօրեն Սպարտակ Սարգսյանը:
«ՍՕՍ- Մանկական Գյուղեր» հայկական բարեգործական հիմնադրամն իր գործունեությունը սկսել է 1988 թվականի Սպիտակի կործանարար երկրաշարժից անմիջապես հետո։ Հիմնադրամը երեխայակենտրոն կազմակերպություն է, որի առաքելությունն է ապահովել կյանքի դժվարին իրավիճակներում գտնվող երեխաների խնամքը՝ ընտանիքին մոտ պայմաններում:

13 Июль 2022 - 11:18 AMT
При технической поддержке компании Ucom ряд центров Армянского благотворительного фонда «SOS – Детские деревни» отныне будут обеспечены высокоскоростным доступом в интернет.
Доступ к интернету необходим для удовлетворения образовательных потребностей учащихся центров и организации их времяпрепровождения. В частности, по мере необходимости будут организовываться онлайн занятия, семинары, и дети также будут иметь доступ к информации в сети для более оперативной организации своего учебного процесса и выполнения домашних заданий.
«Как сторонники инновационных методов в образовании, мы всегда старались максимально поддерживать действующие в разных уголках страны образовательные учреждения, чтобы каждый ребенок не оставался бы в стороне от самых современных образовательных программ и материалов, доступных в сети. Именно поэтому мы крайне оперативно и с большой готовностью откликнулись на предложение фонда «SOS – Детские деревни»», – отметил генеральный директор компании Ucom Ара Хачатрян.
«Сотрудничество между Армянским благотворительным фондом «SOS – Детские деревни» и ЗАО «Юком» является важным и дает широкие возможности для поддержки детей и их семей, оказавшихся в сложной жизненной ситуации. В частности, в результате сотрудничества с ЗАО «Юком» детям, находящимся в трудной жизненной ситуации, и их семьям предоставляется возможность воспользоваться услугами интернета с использованием средств бесперебойной связи, что позволяет быстрее и эффективнее оказывать услуги, в частности, в направлении предоставления онлайн-образования для детей, онлайн-консультирования, повышения осведомленности в различных сферах, что оказывает непосредственное влияние на самодостаточность вышеперечисленных детей и их семей», – сказал национальный директор Армянского благотворительного фонда «SOS – Детские деревни» Спартак Саргсян.
Армянский благотворительный фонд «SOS – Детские деревни» начал свою деятельность сразу после разрушительного Спитакского землетрясения 1988 года. Фонд является организацией, ориентированной на ребенка, миссия которой заключается в оказании помощи детям, находящимся в трудной жизненной ситуации, в условиях, приближенных к семейным.