Ձեռնարկատեր Արթուր Ջանիբեկյանը, Seaside Startup Summit-ի համահիմնադիրներ Հակոբ Հակոբյանի ու Ավագ Սիմոնյանի հետ համատեղ, նոր միջազգային վենչուրային ընկերություն են հիմնել՝ Triple S Ventures։
Triple S-ն ակտիվ գործունեություն է վարում Հայաստանում և սփյուռքում։ Հիմնադրամի ուշադրության կենտրոնում են Pre-seed կամ Seed փուլում գտնվող ստարտափները։ Ներդրումները կարվեն արհեստական բանականության (AI), SaaS հարթակներում, բլոկչեյն տեխնոլոգիաների (Blockchain), կրեատիվ տնտեսության (Creator economy) և ֆինանսական տեխնոլոգիաների (Fintech) ոլորտներում։
Հիմնադրամի նպատակներից է միջազգային մասշտաբով փորձի փոխանակումը և նոր ներդրումային հնարավորությունների բացահայտումը։ Առաջիկա օրերին հիմնադրամը կսկսի գործել ԱՄՆ-ում՝ Հարավային Կալիֆոռնիայում։ Ապագայում նախատեսվում է գործունեություն ծավալել նաև ԵՄ շուկաներում և Մեծ Բրիտանիայում։

Предприниматель Артур Джанибекян вместе с соучредителями Seaside Startup Summit Акопом Акопяном и Авагом Симоняном основали новую международную венчурную компанию Triple S Ventures, сообщает Ассоциация армянских предпринимателей на своей странице в Facebook.
Triple S ведет активную деятельность в Армении и диаспоре. Фонд нацелен на стартапы, которые находятся на стадии предпосевной (Pre-seed) или посевной (Seed). Инвестиции будут сосредоточены в области искусственного интеллекта (AI), платформ SaaS, технологии блокчейнa (Blockchain), креативной экономики (Creator economy) и финансовых технологий (Fintech).
Среди целей фонда – делиться опытом в международном масштабе и выявлять новые инвестиционные возможности. В ближайшие дни также будет запущен в США, в Южной Калифорнии. В будущем есть планы расширения на рынках ЕС и Великобритании.