Ucom ընկերությունը ճանաչվել է Հայաստանում 2022 թվականի Հեռահաղորդակցության ոլորտում լավագույն ընկերություն հանրահայտ Global Banking & Finance Review ֆինանսական ամսագրի կողմից։ Global Banking & Finance Review առաջատար առցանց և տպագիր ֆինանսական ամսագիրը հիմնվել է Միացյալ Թագավորությունում 2010 թվականին։ Ամսագրի ուշադրության կենտրոնում են ոչ միայն համաշխարհային ֆինանսական միտումներն ու զարգացումները, այլև տեխնոլոգիական առաջընթացը, ինչի վերաբերյալ ամսագիրն անկախ և հավասարակշռված տեսակետ է ներկայացնում։
«Ucom ընկերության համար մեծ պատիվ ու պատասխանատվություն է Հայաստանում hեռահաղորդակցության ոլորտում լավագույն ընկերություն ճանաչվելը։ Հաճելի է միջազգային հեղինակավոր պարբերականի այսչափ բարձր գնահատականը մեր թիմային աշխատանքի և գործունեության վերաբերյալ, այն էլ՝ վերջին տարիների համաշխարհային իրադարձությունների և մեր երկրում անհանգիստ իրավիճակի համատեքստում։ Մենք շարունակելու ենք անել առավելագույնը՝ ընկերության բազմահազար բաժանորդներին որակյալ ծառայություններ մատուցելու համար», – նշել է «Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Արա Խաչատրյանը։
Յուրաքանչյուր տարի Global Banking & Finance Review ամսագրի կողմից մրցանակները շնորհվում են շարունակական զարգացում ապահովող, նորարար, առաջադեմ ընկերություններին՝ հաշվի առնելով դրանց ռազմավարությունը և ձեռքբերումները: Հետազոտական թիմից, խմբագրից և հրատարակչից բաղկացած մրցանակաբաշխության ժյուրին ուսումնասիրում է անվանակարգերի թեկնածուներին ըստ հստակ սահմանված չափանիշների և ընտրում հաղթողին։

Ucom has been recognized as the Best Telecommunications Company 2022 in Armenia by the famous Global Banking & Finance Review magazine.
Global Banking & Finance Review, a leading online and printed financial magazine, was founded in the United Kingdom in 2010. The magazine focuses not only on global financial trends and developments, but also technological progress, on which the magazine provides an independent and balanced point of view.
"It is a great honor and responsibility for Ucom to be recognized as the best company in the field of telecommunications in Armenia. Our company sincerely appreciates such a high assessment of our team work and activities by a prestigious international periodical, especially in the context of recent global events and the turbulent situation in our country. We will continue to do our best to provide quality services to the thousands of the company subscribers," said Ara Khachatryan, General Director at Ucom.
Every year, the Global Banking & Finance Review magazine awards the innovative, progressive companies that ensure continuous development, taking into account their strategy and achievements. The Awards jury, consisting of the research team, editor and publisher, examines the nominees in the categories according to clearly defined criteria and then selects the winner.