Երեւանում տեղի է ունենում տեղեկատվական տեխնոլոգիաների հարցերով բաց ոչ պաշտոնական ԲարԿեմպ-համագումարը, որի նպատակը մասնագետներին, գործարարներին, ուսանողներին, լրագրողներին եւ բլոգերներին համախմբելն է, ինչպես նաեւ նրանց, ովքեր իրենց աշխատանքում օգտագործում են բարձր տեխնոլոգիաներ եւ Ինտերնետ: Ամերիկյան նախագիծն առաջին անգամ է ընթանում Հայաստանում: Հետխորհրդային տարածքում ԲարԿեմպն անցկացվել է Ուկրաինայում, Լատվիայում, Ղրղզստանում, Ղազախստանում, Վրաստանում, Աբրբեջանում:
«Մենք փորձում ենք բացահայտել նոր գաղափարներ, գտնել նոր կադրեր, ծանոթանալ միմյանց հետ, հնարավոր է` համագումարի արդյունքում մշակվեն որոշակի նախագծեր»,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտարարել է նախաձեռնող խմբի ներկայացուցիչ Գեղամ Վարդանյանը: Նրա խոսքերով, նպատակային խումբ են համարվում բոլոր այն մասնագիտությունների ներկայացուցիչները, որոնք առօրյա աշխատանքում օգտագործում են ինտերնետ:
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը ոչ պաշտոնական համագումարին ներկայացնում է հասարակայնության հետ աշխատանքի նոր web-գործիքներ:
«Մենք մշակել ենք շատ հետաքրքիր գործիքներ, որոնք դեռ չեն ներկայացվել հասարակությանը: Շնորհանդեսից առաջ եւ հետո մենք կփորձենք ստուգել ներկաների արձագանքը»,- նշել է նախագծի մշակման աշխատանքային խմբի համակարգող Հայկ Աքարմազյանը: Նա նաեւ ընդգծել է, որ կուսակցության շնորհանդեսի ժամանակ ոչ մի քաղաքական գովազդ կամ քաղաքական գործընթացների մասին տեղեկատվություն չի լինելու:

18 Апрель 2009 - 14:01 AMT
В Ереване проходит открытая неформальная БарКемп-конференция по вопросам информационных технологий, цель которой – собрать специалистов, предпринимателей, студентов, журналистов и блогеров, а так же всех, кто использует высокие технологии и Интернет в своей работе. Американский проект впервые проходит в Армении. На постсоветском пространстве БарКемп был проведен в Украине, Латвии, Киргизии, Казахстане, Грузии, Азербайджане.
“Мы пытаемся открыть новые идеи, найти новые кадры, познакомиться друг с другом, может быть в результате конференции будут разработаны определенные некоторые проекты”, – заявил в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net представитель инициативной группы Гегам Варданян. По его словам, целевой группой являются представители всех профессий, которые так или иначе в своей повседневной работе используют интернет.
Политическая партия «Процветающая Армения» во время неформальной конференции предствит новые web-инструменты работы с общественностью.
«Мы разработали много интересных инструментов, которые еще не представлены обществу. Во время и после презентации, мы попытаемся проверить реакцию присутствующих ”, – отметил координатор рабочей группы по разработке проекта Айк Акармазян. Он также подчеркнул, что во время презентации партии не будет никакого политического пиара или информации о политических процессах.