Ադրբեջանում Իրանի դեսպան Սեյեդ Աբաս Մուսավին իրանական ԶԼՄ-ներին տված հարցազրույցում ասել է, որ Ադրբեջանի հետ բանակցություններում Թեհրանը հստակ զգուշացրել է Իսրայելի ներկայության և ազդեցության հետևանքների մասին։
«Իրանը շահագրգռված չէ, որ հարևան երկրները վերածվեն մի վայրի, որտեղ Իրանը կարող է կարգավորել հարաբերությունները սիոնիստական ռեժիմի հետ։ Եթե սիոնիստները փորձում են մոտենալ Իրանի հարևաններին, նրանք պետք է իմանան, որ դա ճիշտ ճանապարհ չէ, և որ անպայման զղջալու են դրա համար»,-ասել է նա, հայտնում է Mehr-ը։
«Մենք ասել ենք, որ սիոնիստական ռեժիմը երբեք բարեկամ չի լինի մահմեդական պետությունների և ժողովրդների համար։ Իսլամական երկրների հետ հարաբերությունների ամրապնդումը և կարգավորումը այդ վարչակարգի հատուկ նախագիծն է, որն ուղղված է մահմեդական երկրների պառակտմանը»,-ասել է դեսպանը։

Iranian Ambassador to Azerbaijan Seyed Abbas Mousavi said on Friday, January 6 that Tehran “has clearly warned” Baku about the consequences of the presence and influence of Israel in Azerbaijan, Meh News reports.
"The Islamic Republic of Iran is not interested in makingneighboring countries a place for Iran to settle with the Zionist regime," Mousavi said.
"If the Zionists seek to get closer to Iran's neighbors so as to create a gap between Muslims and neighboring countries, it must know that that's not the rightway and it will definitely regret it."