Ապահովելով ֆլեշ պահեստավորման առավելությունները ավելի մեծ ծախսարդյունավետությամբ, ի տարբերություն սկավառակի վրա հիմնված համակարգերի, Pure Storage-ը իրականություն է դարձնում տվյալների մշակման կենտրոնը՝ հիմնված ֆլեշ-հիշողության վրա:
Pure Storage®-ը՝ (NYSE: PSTG), ՏՏ ոլորտի առաջատարը, տվյալների պահեստավորման ոլորտի առաջատար տեխնոլոգիաների և ծառայությունների մատակարարը հայտարարել է FlashBlade//E™-ի թողարկման մասին։ Այն մասշտաբային չկառուցված տվյալների պահպանման համակարգ է, որը ստեղծվել է տվյալների էքսպոնենտալ աճի աշխատանքի համար։ Ձեռքբերման արժեքի դեպքում, որ համեմատելի է սկավառակի համակարգերի հետ, միևնույն ժամանակ, զգալիորեն ցածր ֆունկցիոնալ ծախսերով, FlashBlade//E-ի ներդրումը նշանակում է, որ օգտվողներն այլևս ստիպված չեն լինի բավարարվել սկավառակներով։
- Տնտեսում՝ աճի դեպքում. FlashBlade//E-ն հասանելի է 0,20$-ից պակաս մեկ ԳԲ-ի համար՝ ներառյալ երեք տարվա սպասարկումը: Պլատֆորմը սկսվում է 4PB-ից և մեծանում է՝ ապահովելով հուսալի արտադրողականություն:
- Ոլորտի առաջատար էներգաարդյունավետություն. FlashBlade//E-ն սպառում է 5 անգամ ավելի քիչ էներգիա, քան սկավառակային համակարգերը: Որքան մեծ է համակարգը, այնքան ավելի մեծ է դրա արդյունավետությունը, ինչն օգնում է կազմակերպություններին հասնել կայուն զարգացման ոլորտի ավելի կարևոր նպատակների։
- Պարզություն, հուսալիություն և անխափան աշխատանք. FlashBlade//E-ն տալիս է ճկուն աճի հնարավորություն՝ առանց աշխատանքի ընդհատումների կամ հարթակի փոփոխության, ապահովելով 10-20 անգամ ավելի հուսալիություն, քան մագնիսական սկավառակի վրա հիմնված համակարգերը:
Սպասվում է, որ մինչև 2030 թվականը համաշխարհային խոշոր կազմակերպություններում չկառուցված տվյալների ծավալը կաճի 10 անգամ։ Մեծ հզորությամբ և գների նկատմամբ զգայուն աշխատանքային բեռները, որոնք աշխատում են սկավառակի պահպանման համակարգերում, չեն կարող համապատասխանել սպասվող աճին։
Սկավառակային համակարգերը իսկապես բեռ են ՏՏ-ընկերությունների և շատ ձեռնարկությունների բյուջեների համար, քանի որ դրանք դժվար են կառավարվում, պահանջում են հսկայական էներգիա, մեծ տեղ են զբաղեցնում, և դրանց բաղադրիչները շատ հաճախ փչանում են՝ առաջացնելով խափանումներ և վտանգի տակ դնելով արժեքավոր տվյալները: Ի վերջո, սա նվազեցնում է բիզնեսի համար արժեքավոր տվյալներ պահպանելու հնարավորությունը։ Թեև ֆայլերի և օբյեկտների պահպանման արդիական միջոցները ի վիճակի են լուծելու այս խնդիրներից շատերը, դրանք դեռևս կենսունակ տարբերակ չեն չկառուցված տվյալների պահեստների համար, որոնք զգայուն են գների նկատմամբ:
«FlashBlade//E-ի հետ մենք իրականացնում ենք ֆլեշ տվյալների մշակման կենտրոնի հիմնադրի տեսլականը: Աշխատանքային ծանրաբեռնվածության դեպքում, երբ ֆլեշ հիշողությունը նախկինում չափազանց թանկ էր, մենք ուրախ ենք Pure-ի հիմնական առավելությունները ներկայացնել հաճախորդներին ընդհանուր արժեքից ավելի ցածր գնով», – ասում է FlashBlade-ի փոխնախագահ և գլխավոր տնօրեն Էմի Ֆաուլերը, Pure Storage:
FlashBlade//E-ն այժմ հասանելի է պատվերների դեպքում։ Ի հավելումն գնումների, հաճախորդները հնարավորություն կունենան պատվիրել FlashBlade//E-ն ծառայության նոր Pure's Evergreen//One Storage as-a-Service (STAaS) բաժանորդագրման միջոցով, որը տրամադրում է ծախսարդյունավետ վճարման պայմաններ։
ASBIS ընկերությունը ՏՏ ապրանքների, լուծումների և ծառայությունների առաջատար նախագծերի մշակող և մատակարար է: Այն Pure Storage լուծումների բացառիկ մատակարարն է Հայաստանում։
Տեղեկությունների համար կարելի է զանգահարել +374 94 94 50 94 հեռախոսահամարով, օգտվել հետևյալ էլփոստից՝ [email protected] կամ այցելել կայք։

22 Май 2023 - 11:55 AMT
Предоставляя преимущества флэш-памяти при лучшей экономичности по сравнению с системами на магнитных дисках, Pure Storage превращает центр обработки данных на основе флэш-памяти в реальность.
Pure Storage® (NYSE: PSTG), первопроходец ИТ-индустрии, поставщик передовых технологий и услуг в области хранения данных, объявил о выпуске FlashBlade//E™ – масштабируемого хранилища неструктурированных данных, созданного для работы с экспоненциальным ростом объема данных при ведущей в отрасли энергоэффективности. При стоимости приобретения, сопоставимой с дисковыми системами, и вместе с тем, значительно более низких эксплуатационных расходах, внедрение FlashBlade//E означает, что пользователям больше не нужно довольствоваться дисковыми массивами.
• Экономичность при масштабировании: FlashBlade//E предлагается по цене менее $0,20 за GB, включая три года обслуживания. Платформа начинается с 4PB и далее масштабируется обеспечивая надежную производительность.
• Лучшая в отрасли энергоэффективность: FlashBlade//E потребляет в 5 раз меньше энергии, чем дисковые системы. Чем больше система, тем выше ее эффективность, что помогает организациям достичь все более важных целей в области устойчивого развития.
• Простота, надежность и бесперебойная работа: FlashBlade//E предоставляет возможность для гибкого масштабирования без прерывания работы или смены платформы, обеспечивая в 10-20 раз большую надежность, чем системы на основе магнитных дисков.
Ожидается, что до 2030 года объем неструктурированных данных в глобальных организациях вырастет в 10 раз. Высокоёмкие и чувствительные к цене нагрузки, функционирующие на дисковых системах хранения данных, не способны соответствовать ожидаемому росту.
Дисковые системы являются бременем для ИТ-команд и бюджетов многих предприятий, поскольку они сложны в управлении, требуют огромного количества энергии, занимают много места, а их компоненты слишком часто выходят из строя, вызывая сбои и подвергая риску ценные данные. В конечном итоге это снижает способность извлекать из данных ценность для бизнеса. Хотя современные решения для хранения файлов и объектов способны решить многие из этих проблем, до сих пор они не были жизнеспособным вариантом для больших хранилищ неструктурированных данных, чувствительных к цене.
«С FlashBlade//E мы реализуем первоначальное видение нашего основателя о центре обработки данных на базе флэш-накопителей. Для рабочих нагрузок, для которых флэш-память раньше была непомерно дорогой, мы рады предоставить клиентам основные преимущества Pure при меньшей совокупной стоимости владения по сравнению с системами на магнитных дисках», – комментирует Эми Фаулер вице-президент и генеральный менеджер FlashBlade, Pure Storage.
FlashBlade//E уже доступен для заказа. В дополнение к покупке, у заказчиков будет возможность развернуть FlashBlade//E через новый уровень обслуживания в рамках подписки Evergreen//One Storage as-a-Service от Pure (STaaS), обеспечивающим экономическую выгоду на условиях с оплатой по факту использования и облачному подходу с контролем локального развертывания.
Компания ASBIS – ведущий проектный дистрибьютор, разработчик и поставщик продуктов, решений и услуг в области ИТ и Интернета вещей. Является эксклюзивным поставщиком решений Pure Storage в Армении.