Ucom ընկերության շարժական կապի ձայնային ծառայության բաժանորդներն այսուհետ կարող են օգտվել 1 ՄԲ-ն սկսած 2.99 դրամ սակագնից 65-ից ավելի եվրոպական ու հայտնի ծովափնյա երկրներում ճամփորդելիս, մասնավորապես՝ Հունաստանում, Կիպրոսում, Իտալիայում, Իսպանիայում, Մոնտենեգրոյում, Եգիպտոսում և Վրաստանում՝ համապատասխան օպերատորների ցանցին միանալիս։ Սակագնից օգտվելու համար պարզապես անհրաժեշտ է ակտիվացնել նոր՝ «Ինտերնետ ռոումինգում 8 ԳԲ» փաթեթն ընդամենը 24,500 դրամով՝ հավաքելով *121*15# և սեղմելով զանգի կոճակը։ Նոր՝ ամենամեծ փաթեթը վավեր է 14 օր։
«Ucom-ում մենք հասկանում ենք ճամփորդելու ընթացքում մտերիմների և, ինչու ոչ, գործընկերների հետ կապի մեջ մնալու կարևորությունը, հատկապես ամառային սեզոնին, երբ արձակուրդային ակտիվ շրջան է: Ռոումինգում 2.99 դրամ/ՄԲ սակագինը մեր հաճախորդներին հնարավորություն է ընձեռում կապի մեջ մնալ ու կիսվել ճամփորդական հուշերով՝ ունենալով ինտերնետի մեծ ծավալ մատչելի գնով», – ասել է «Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Որևէ փաթեթ չակտիվացնելու դեպքում մինչև օգոստոսի 31-ը բաժանորդներն ամեն դեպքում կօգտվեն ռոումինգում ինտերնետի ավելի մատչելի՝ 9 դրամ/ՄԲ հատուկ սակագնից՝ նախկին 15 դրամ/ՄԲ-ի փոխարեն, մասնավորապես Բուլղարիա, Հունաստան, Կիպրոս, Իտալիա, Իսպանիա և Մոնտենեգրո ուղևորվելիս և համապատասխան օպերատորներին միանալիս: 9 դրամ/ՄԲ սակագինն անժամկետ գործում է Եգիպտոսում Orange, Վրաստանում Geocell/Magticom, ԱՄԷ-ում du և ԱՄՆ-ում T-Mobile օպերատորներին միանալիս:
Ռոումինգի ծառայությունն անհրաժեշտ է ակտիվացնել Հայաստանից մեկնելուց առաջ՝ հավաքելով *121#, կամ Ucom բջջային հավելվածի օգնությամբ։ Մնում է միայն վայելել անխափան հաղորդակցությունը Ucom-ի ռոումինգի մատչելի սակագներով, որտեղ էլ որ տանեն ճանապարհները:

Ucom’s mobile voice service subscribers can now enjoy a starting rate of 2.99 AMD per 1 MB when travelling to more than 65 European and popular coastal destinations, including Greece, Cyprus, Italy, Spain, Montenegro, Egypt, and Georgia, when connecting to operators in said countries. To benefit from the offer, one should simply activate the new “Internet in Roaming 8GB” bundle at just 24500 drams by dialing *121*15# and pressing the call button. This new bundle, the largest available, remains valid for 14 days.
“At Ucom, we understand the importance of staying in touch with your close ones and, why not, even colleagues while traveling, particularly during the busy holiday season. The 2.99 AMD/MB roaming rate allows customers to stay connected and share memorable travel experiences, having a large volume of internet at an affordable price”, said Ralph Yirikian, Director General of Ucom.
Moreover, until August 31st, subscribers who do not activate any bundle will automatically benefit from a reduced roaming rate of 9 AMD/MB instead of the previous rate of 15 AMD/MB for internet when traveling to Bulgaria, Greece, Cyprus, Italy, Spain, and Montenegro, and connecting to the respective operators. Additionally, the 9 AMD/MB rate remains applicable indefinitely when connecting to operators such as Orange in Egypt, Geocell/Magticom in Georgia, du in the UAE, and T-Mobile in the USA.
The roaming service must be activated before departure from Armenia by dialing *121# or using the Ucom mobile application. One just needs to stay connected and enjoy seamless communication wherever the travels take with Ucom's affordable roaming rates.