Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարությունը կոչ է արել իր քաղաքացիներին չայցելել Իրան առանց անհրաժեշտության, իսկ մեկնելու դեպքում զգոն լինել:
Բաքուն դա պայմանավորել է Իրանում Ադրբեջանի դեմ հարձակմամբ ընթացիկ տարվա հունվարին, որի արդյունքում սահմանափակվել է Իրանում Ադրբեջանի դիվանագիտական ներկայացուցչույթունը, հայտնում է Haqqin.az-ը։
Նշվում է, որ Իրանում գտնվող Ադրբեջանի քաղաքացիները պարտավոր են պահպանել անվտանգության կանոնները։
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ փակվել է Բաքվում Իրանի մշակութային ներկայացուցչությունը։ Ապրիլին Բաքուն անցանկալի անձ էր հայտարարել և արտաքսել Իրանի դեսպանատան 4 աշխատակցի։ Ի պատասխան Թեհրանը ևս անցանկալի անձ հայտարարեց ադրբեջանցի 4 դիվանագետի։

Министерство иностранных дел Азербайджана призвало своих граждан не посещать Иран без необходимости и проявлять бдительность в случае отъезда.
Баку объяснил свое заявление нападением на посольство Азербайджана в Иране в январе этого года, в результате которого было ограничено дипломатическое представительство Азербайджана в Иране, пишет Haqqin.az.
Отмечается, что граждане Азербайджана в Иране обязаны соблюдать правила безопасности.
Ранее стало известно о закрытии культурного представительства Ирана в Баку. В апреле Баку объявил нежелательными персонами и депортировал 4 сотрудников иранского посольства. В ответ Тегеран также объявил 4 азербайджанских дипломатов персонами нон грата.