Ucom ընկերության շարժական կապի ձայնային ծառայության բաժանորդներն ամառային արձակուրդի մեկնելիս կարող են ակտիվացնել «Ինտերնետ ռոումինգում» 300 ՄԲ, 1ԳԲ, 2ԳԲ, 3ԳԲ և ամենածավալուն՝ «Ինտերնետ ռոումինգում 8ԳԲ» փաթեթը Ucom բջջային հավելվածի միջոցով և կիսվել ամառվա հուշերով մտերիմների հետ։ Անհրաժեշտ է ներբեռնել Ucom բջջային հավելվածի թարմացված տարբերակն App Store-ից կամ Google Play-ից, գրանցվել և մուտք գործել ռոումինգի բաժին։ Ռոումինգի բաժնից պետք է ընտրել ճամփորդության երկիրը, որի վրա սեղմելով՝ օգտատերերը կտեսնեն թե՛ տվյալ երկրում ճամփորդելու սակագներն ըստ օպերատորների՝ առանց որևէ փաթեթի ակտիվացման, և թե՛ «Ինտերնետ ռոումինգում» փաթեթների ծավալը և արժեքը, որոնք գործում են հասանելի երկրներում ամենամատչելի սակագին առաջարկող օպերատորին միանալիս։
«Ամբողջ ամառվա ընթացքում Ucom-ի բաժանորդները կարող են 65-ից ավելի եվրոպական և հայտնի ծովափնյա երկրներում ճամփորդելիս, օրինակ՝ Հունաստանում, Կիպրոսում, Իտալիայում, Իսպանիայում, Մոնտենեգրոյում, Եգիպտոսում կամ Վրաստանում, օգտվել գերարագ ինտերնետի 1ՄԲ-ն սկսած 2,99 դրամ սակագնից, եթե Ucom հավելվածի միջոցով ակտիվացնեն «Ինտերնետ ռոումինգում 8ԳԲ» փաթեթը և տեղում միանան համապատասխան օպերատորների ցանցին», – նշել է «Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Որևէ փաթեթ չակտիվացնելու դեպքում մինչև օգոստոսի 31-ը բաժանորդներն ամեն դեպքում կօգտվեն ռոումինգում ինտերնետի ավելի մատչելի՝ 9 դրամ/ՄԲ հատուկ սակագնից՝ նախկին 15 դրամ/ՄԲ-ի փոխարեն, մասնավորապես Բուլղարիա, Հունաստան, Կիպրոս, Իտալիա, Իսպանիա և Մոնտենեգրո ուղևորվելիս և համապատասխան օպերատորներին միանալիս: Ի դեպ, 9 դրամ/ՄԲ սակագինն անժամկետ գործում է Եգիպտոսում Orange, Վրաստանում Geocell/Magticom, ԱՄԷ-ում du և ԱՄՆ-ում T-Mobile օպերատորներին միանալիս:
Ռոումինգի ծառայությունն անհրաժեշտ է ակտիվացնել Հայաստանից մեկնելուց առաջ՝ Ucom բջջային հավելվածի օգնությամբ։

11 Июль 2023 - 07:06 AMT
Абоненты голосовой услуги мобильной связи от Ucom при путешествии во время летних каникул могут активировать пакеты «Интернета в роуминге» в 300 МБ, 1 ГБ, 2 ГБ, 3 ГБ и самый большой пакет «Интернет в роуминге 8 ГБ» посредством мобильного приложения Ucom и делиться летними воспоминаниями со своими близкими. Для начала необходимо скачать обновленное мобильное приложение Ucom изApp Storeили Google Play, зарегистрироваться и войти в раздел роуминга. Из раздела роуминга нужно будет выбрать страну назначения, нажав на которую пользователи увидят как тарифы в роуминге от разных операторов при путешествии по данной стране без активации какого-либо пакета, так и объем и стоимость пакетов «Интернета в роуминге», действующих при подключении к оператору, предлагающему самый доступный тариф в конкретных странах.
«В течение всего лета абоненты Ucom смогут воспользоваться высокоскоростным интернетом от 2,99 драмов за 1 МБ, путешествуя по более чем 65 европейским и популярным прибрежным странам, например, Греции, Кипру, Италии, Испании, Черногории, Египту или Грузии, если активируют пакет «Интернет в роуминге 8 ГБ» посредством мобильного приложения Ucom и уже на месте подключатся к сети соответствующих операторов», – сказал генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян.
В случае если абонент не активирует какой-либо пакет до 31 августа, то он(-а) в любом случае воспользуется более доступным тарифом интернета в роуминге в 9 драмов/МБ вместо прежних 15 драмов/МБ, в частности при поездках в Болгарию, Грецию, на Кипр, в Италию, Испанию и Черногорию, подключившись при этом к сети соответствующих операторов. Также следует отметить, что тариф в 9 драмов/МБ действует бессрочно при подключении к операторам Orange в Египте, Geocell/Magticom в Грузии, du в ОАЭ и T-Mobile в США.