Հավատարիմ մնալով նորարարական լուծումներ ներդնելու իր մոտեցմանը՝ «Ռոստելեկոմը», առաջինը Հայաստանում, GFN.AM-ի հետ համատեղ, գործարկում է PowerPlay ծառայությունը՝ GeForceNow-ի բազայի վրա, բացելով համակարգչային խաղերի աշխարհը «Ռոստելեկոմի» բոլոր բաժանորդների համար։ Միանալով PowerPlay ծառայությանը՝ հնարավոր է հին համակարգիչը, սմարթֆոնը կամ պլանշետը վերածել հզոր սարքի և խաղալ ամենապահանջկոտ գրաֆիկայով խաղերը:
PowerPlay ծառայությունը կարող են ակտիվացնել «Ռոստելեկոմի» ինտերնետ ծառայության բոլոր բաժանորդները: Ցանկացած, նույնիսկ ամենաբարդ, խաղերի առավելագույն որակն ապահովելու համար «Ռոստելեկոմը» իր ինտերնետ ծառայությանը միացած բաժանորդներին PowerPlay-ի շրջանակում տրամադրում է ինտերնետի հավելյալ արագություն և 6-րդ սերնդի Wi-Fi սարք՝ անկախ սակագնային փաթեթից․տվյալ առավելությունները բաժանորդը կարող է օգտագործել ոչ միայն խաղերի համար, այլև կապի առօրյա օգտագործման ժամանակ։
PowerPlay ծառայությանը միացող գեյմերները հնարավորություն կունենան ստանալ վերջին սերնդի GeForce գրաֆիկայի որակ։ GeForce տեխնոլոգիաները թույլ են տալիս խաղացողին ստանալ 4K կետայնությամբ պատկեր, RTX և այլ տեխնոլոգիաներ։ Նման բարձր որակով հնարավոր կլինի խաղալ ցանկացած, անգամ ցածր հնարավորություններ ունեցող համակարգչով, ինչպես iOS, այնպես էլ Android-ի հիմքով սմարթֆոններով և պլանշետներով, ինչպես նաև ինտերնետին միանալու հնարավորություն ունեցող հեռուստացույցներով։ PowerPlay ծառայությունը համատեղելի է թվային խաղերի ամենամեծ խանութների հետ և խաղեր է հեռարձակում անմիջապես Steam-ի, Epic Games Store-ի, Ubisoft Connect-ի և այլ գրադարաններից: Կատալոգում արդեն կա ավելի քան 1500 խաղեր, որոնցից ավելի քան 100-ն անվճար են:
«Ուրախ ենք ներկայանալ GFN.AM-ի հետ մեր համագործակցությամբ՝ PowerPlay փաթեթի գործարկմամբ։ Հատկանաշական է, որ մենք հանդիսանում ենք GFN.AM կազմակերպության ռազմավարական գործընկերը և հաջողությամբ տեղակայել և գործարկել ենք GFN.AM-ի` վերջին տեխնոլոգիական լուծումներով հագեցած սերվերները մեր տվյալների մշակման կենտրոնում։ ՀՀ-ում հանգույցի տեղակայումն առաջինն է մեր տարածաշրջանում, ինչը մեր հաճախորդներին հնարավորություն է ընձեռում ավելի բարձրորակ և անխափան կերպով օգտվել խաղային ծառայություններից։
PowerPlay ծառայությունը հնարավոր է միացնել «Ռոստելեկոմի»՝ ինտերնետ ծառայություն պարունակող բոլոր սակագնային փաթեթների շրջանակում, հին համակարգիչը կամ սմարթֆոնը վերածել սուպեր արագ սարքի, որի միջոցով կարելի է հեշտությամբ խաղալ ժամանակակից ամենապահանջկոտ գրաֆիկայով համակարգչային խաղերը:
Հաղթանակը խաղում հաճախ կախված է ինտերնետի որակից․ որպեսզի մեր օգտատերերը հաղթելու ավելի մեծ հնարավորություն ստանան, մենք բարելավում ենք ծառայության պայմանները՝ ավելացնելով ինտերնետի արագությունը և տրամադրելով 6-րդ սերնդի գորհզոր Wi-Fi սարք։
PowerPlay ծառայության շնորհիվ օգտատերերը հնարավորություն կստանան խաղալ այնպիսի համակարգչային խաղեր, ինչպիսին են Fortnite, Cyberpunk 2077®, Dota 2, Counter-Strike: Global՝ առանց հսկայական ռեսուրսներ ծախսելու անհատական համակարգչի հզորացման վրա»,- ասել է «Ռոստելեկոմի» գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը։
«Խաղային ծառայության համար ինտերնետի որակը շատ կարևոր է։ Մեր գործընկերն արդարացիորեն վայելում է հուսալի ինտերնետ մատակարարի, ինչպես նաև բարդ տեխնիկական լուծումներ իրակացնող ընկերության համբավ։ Մենք, GFN.AM-ի անունից, հայտնում ենք մեր գոհունակությունը «Ռոստելեկոմին» ոչ միայն խաղային ծառայության սարքավորումները սեփական տվյալների մշակման կենտրոնում տեղակայելու համար, այլև որպես կազմակերպության, որը առավելագույն ջանք է գործադրում իր հաճախորդներին որակյալ ինտերնետ ապահովելու համար՝ տրամադրելով Wi-Fi 6 սարք։ Սա հիանալի միջազգային նախադեպ է, և մենք միասին Հայաստանի շուկա ենք բերում նորագույն տեխնոլոգիաներ և գործնականում ցանկացած խաղեր խաղալու հնարավորություն՝ առանց հսկայական գումարներ ծախսելու»- ասել է GFN.AM ընկերության պրոդուկտների ղեկավար Դավիթ Հովհաննիսյանը։

«Ростелеком», первым в Армении, совместно с GFN.AM запускает игровой сервис PowerPlay на базе GeForceNow, который позволит превратить старый компьютер или смартфон в супер быстрое устройство, создавая новую реальность для любителей компьютерных игр.
Придерживаясь своего подхода к внедрению инновационных решений, Ростелеком объявляет игровой тариф PowerPlay на базе сервиса GeForce NOW от GFN.AM․ Активировать услугу PowerPlay могут все абоненты интернет-услуги «Ростелеком».
Подключившись к услуге PowerPlay, можно превратить старый компьютер, смартфон или планшет в мощное устройство и играть в игры с самой требовательной графикой. Чтобы обеспечить максимальное качество любых, даже самых сложных игр, Ростелеком расширяет скорость подключения для абонентов выбравших PowerPlay предоставляя дополнительную скорость интернета. Чтобы обеспечить минимальные задержки, улучшить отклик во время игры, абоненты также получают WiFi 6 роутер, что сделает интернет максимально быстрым и не только для игр, но также и повседневного использования.
Технологии GeForce позволяют игроку получить 4К-разрешение картинки, RTX и другие технологии, что делают погружение в мир игры полным, на тарифе PowerPlay нет необходимости в мощном игровом компьютере, игрок получает возможность играть на самом слабом железе. Играть можно не только на компьютере, но и на смартфоне, планшете или даже Мас и телевизоре.
Сервис GeForce NOW и соответственно тариф PowerPlay совместим с крупнейшими магазинами цифровых игр и транслирует игры прямо из библиотек Steam, Epic Games Store, Ubisoft Connect и т. д. В каталоге уже более 1500 игр, больше 100 из которых – бесплатны. После подключения вы можете начать играть моментально, загрузка игр на компьютер или другое устройство не требуется, они запускаются из облака и сохраняют место в памяти вашего устройства.
«Мы рады представить наше новое сотрудничество с GFN.AM — запуск услуги PowerPlay. Компания GNC является стратегическим партнером компании GFN.AM и успешно разместила и настроила серверы с последними технологическими решениями GFN.AM в собственном дата-центре. Размещение центра в Армении является первым и крупнейшим в нашем регионе, что дает нашим клиентам возможность качественно и бесперебойно играть в любые игры. Победа в игре зачастую зависит от качества интернета, наши клиенты знают о том, что мы предоставляем качественную услугу. Но для игроков, мы даем дополнительные возможности выиграть, расширяем качество канала для пользователей тарифа PowerPlay, а также предоставляем быстрый WiFi-роутер поддерживающий технологию WiFi 6. Благодаря PowerPlay вы можете получить возможность играть в самые популярные компьютерные игры, такие как Fortnite, Cyberpunk 2077®, Dota 2 или Counter-Strike: Global, не тратя огромные деньги на покупку или апгрейд персонального компьютера», — отметил генеральный директор «Ростелекома» Айк Фарамазян.
«Для игрового сервиса очень важно качество интернета, причем как в целом, так и внутри квартиры или дома, там, где человек живет. Наш партнер заслуженно пользуется репутацией надежного интернет-провайдера, а также компании что способна реализовать сложные технические решения. Мы в GFN.AM рады, что в лице Ростелекома нашли не только партнера установившего оборудование для игрового сервиса в дата-центре, обеспечившего его правильную работу, но и компанию, что приложила максимальные усилия для обеспечения своих клиентов качественным интернетом дома, предоставляя им WiFi 6 роутер. Это лучшая мировая практика и вместе мы приносим на рынок Армении новейшие технологии, но главное возможность играть в практически во все игры, не тратя на это значительные суммы»,- сказал Руководитель продуктов в компании GFN.AM Давид Оганесян.