Pure Storage ընկերությունը ներկայացրել է նոր սերնդի FlashArray//X և FlashArray//C R4 մոդելները, որոնք ապահովում են բարձրորակ աշխատանք, արդյունավետություն և անվտանգություն: Մոդելներն ընկերության պատմության ընթացքում լավագույնն են ճանաչվել:
Նոր մոդելները 40%-ով ավելի աշխատունակ են դարձել, 30%-ով սեղմվել է ներքին հիշողությունը՝ այն առավելագույնի հասցնելու համար, և շարունակական թարմացումների շնորհիվ բարելավվել է պաշտպանությունը վիրուսային ծրագրերից:
Pure Storage-ը միտում ունի բավարարելու աճող պահանջարկը կապված տվյալների աճի, հավելվածների փոփոխությունների և տեխնոլոգիական առաջընթացի հետ՝ նվազագույնի հասցնելով ծախսերը:
FlashArray//X և FlashArray//C R4 ինտեգրում են ապարատային ապահովում ՝ մեկ միասնական Purity օպերացիոն համակարգի հետ՝ դարձնելով դրանք առաջատար flash հարթակներում:
Մոդելները զգալի առաջընթաց են ապահովում աշխատունակության և ծավալների մեջ՝ թույլ տալով ձեռնարկություններին աշխատել մասշտաբային հավելվածների և հույժ կարևոր ինֆորմացիայի հետ՝ միաժամանակ նվազեցնելով կառավարման ծախսերը 74%-ով՝ համեմատած ավանդական հիշողության համակարգերի հետ:
Pure Storage Evergreen//Forever բաժանորդները կարող են օգտվել աշխատունակության և արդյունավետության առավելություններից՝ առանց որևէ լրացուցիչ ծախսերի կամ աշխատանքի ընդհատման:
FlashArray-ի վերջին մոդելների հիմնական առանձնահատկությունները ներառում են.
• Մինչև 40% աշխատունակության աճ․
R4 մոդելներն ապահովում են աշխատունակության զգալի աճ։ Հիշողության արագությունը աճել է ավելի քան 80%-ով, իսկ պահեստավորման հզորությունը մեծացնելու համար հոսքային սեղմումը բարելավվել է 30%-ով:
PCIe Gen4 տեխնոլոգիայի հիման վրա ստեղծված FlashArray//X և FlashArray///C R4 մոդելները, որոնք օգտագործում են Intel Xeon-ի վերջին չիպսեթը և DDR5 DRAM հիշողության համակարգը, օժտված են մեծ հզորությամբ, ինչն էլ ապահովում է աշխատանքային ծանրաբեռնվածություն՝ ընդհանուր սեփականության արժեքի (TCO) մինչև 74% խնայողությամբ:
• Ընդլայնված ընտրություն ծայրահեղ ծանրաբեռնված աշխատանքի համար
Pure Storage ընկերությունը ներկայացրել է FlashArray//C90 մոդելը՝ ընդլայնելով իր FlashArray//C շարքը, որն առաջարկում է ավելի մեծ հնարավորություններ ծանրաբեռնված աշխատանքի և տվյալների համար, որոնք չեն պահանջում մինչև 2ms հապաղում: Սա նրանց դարձնում է իդեալական հարթակ՝ առցանց տվյալների բազաների, աշխատանքային ծանրաբեռնվածության համախմբման, բիզնես-գործընթացների անխափան աշխատանքի, վթարների վերականգնման (BCDR) և ֆայլերի աշխատանքային ծանրաբեռնվածության համար, ներառյալ VMware, PAC-ներն ու ֆայլերի պահեստավորումը:
• Արդյունաբերության ամենամեծ ֆլեշ կրիչներ
FlashArray//C մոդելը կներառի թողարկման պատրաստվող ներկառուցված էներգախնայող 75TB օպերատիվ հիշողությամբ QLC DirectFlash մոդուլները (DFM), մինչդեռ FlashArray//X մոդելը կներառի 36TB հզորությամբ TLC DFM մոդուլներ: Այս DFM-ները ավելի խիտ են մեկ դարակի միավորի դեպքում և թույլ են տալիս ստանալ 1,5 PB յուրաքանչյուր 3RU-ի համար, ինչը 106%-ով ավելին է: DFM-ները նվազեցնում են դարակների տարածության պահանջները, մեծացնում են հզորությունը և NVRAM թողունակությունը: DirectFlash տեխնոլոգիան նաև հուսալի է և ապահովում է էներգիայի արդյունավետություն մրցակցող բոլոր ֆլեշ զանգվածների նկատմամբ:
• Շարունակական նորարարություն՝ առանց խափանումների
Pure Storage ընկերությունը երաշխավորում է, որ հաճախորդները կարող են անվճար օգտվել R4-ի արդիականացման առավելություններից՝ անխափան արդիականացման գործընթացի շնորհիվ, որն արվել է Evergreen ճարտարապետության միջոցով: Բացի այդ, Evergreen//Flex ֆունկցիան թույլ է տալիս վերաօգտագործել ապարատային բաղադրիչները և կարգավորիչները արտադրության մեջ: Pure Storage ընկերությունը հաջողությամբ թարմացրել է ավելի քան 30,000 ակտիվ պահեստավորման զանգվածներ՝ դառնալով ոլորտի առաջատարը:
• Տվյալների բարելավված պաշտպանություն
FlashArray Auto-on SafeMode ֆունկցիան ընդլայնվել է գոյություն ունեցող զանգվածների նոր ծավալներով՝ ապահովելով տվյալների բարելավված պաշտպանություն: Սա ներառում է արագ տեսանկարահանումների նոր ժամանակացույց և մինչև 30 օր պաշտպանություն՝ ապահովելով հաճախորդների տվյալների առավելագույն անվտանգությունն առանց լրացուցիչ ջանքերի: Անվտանգության անհատական պահանջների համար հասանելի են նաև կառավարման առանձին տարրեր:
Ընդհանուր առմամբ, Pure Storage ընկերության հաջորդ սերնդի FlashArray//X և FlashArray//C R4 մոդելներն ունեն կատարողականության, արդյունավետության և անվտանգության զգալի առաջընթաց, որոնք բավարարում են նաև համաշխարհային ձեռնարկությունների տվյալների պահպանման կարիքները: Այս մոդելները տրամադրում են ամբողջական լուծումներ կապված տվյալների աճի, հավելվածների փոփոխությունների և բյուջեի սահմանափակումների հետ՝ թույլ տալով խոշոր կազմակերպություններին անխափան և տնտեսապես արդյունավետ աշխատել:
ASBIS ընկերությունը հանդիսանում է նախագծերի առաջատար դիստրիբյուտորը, մշակողը և մատակարարը կապված ՏՏ և ինտերնետային ապրանքների, լուծումների և ծառայությունների հետ: Այն Pure Storage ընկերության լուծումների բացառիկ մատակարարն է:
Տեղեկությունների համար կարելի է զանգահարել +374 94 94 50 94 հեռախոսահամարով, օգտվել հետևյալ էլփոստից՝ [email protected] կամ այցելել կայք։

22 Август 2023 - 09:35 AMT
Компания Pure Storage представила модели FlashArray//X и FlashArray//C R4 нового поколения, обеспечивающие самые значительные улучшения производительности, эффективности и безопасности за всю историю.
Новые модели предлагают на 40% более высокую производительность, на 30% больше встроенного сжатия для максимального увеличения емкости хранилища и улучшенную защиту от программ-вымогателей благодаря непрерывной модернизации.
Pure Storage стремится удовлетворить растущий спрос на гибкость в управлении ростом данных, изменениями приложений и технологическими достижениями при минимизации затрат.
В моделях FlashArray//X и FlashArray//C R4 интегрировано аппаратное обеспечение с единой операционной средой Purity, что делает их ведущими all-flash платформами в отрасли. Модели обеспечивают существенный скачок в производительности и масштабируемости, позволяя компаниям работать с ресурсоемкими приложениями и критически важными рабочими нагрузками при одновременном снижении затрат на управление до 74% по сравнению с традиционными системами хранения данных. Подписчики Pure Storage Evergreen//Forever могут воспользоваться преимуществами производительности и эффективности без каких-либо дополнительных затрат или перерывов в работе.
Основные характеристики последних моделей FlashArray включают:
Увеличение производительности до 40%: Модели R4 обеспечивают значительный прирост производительности: скорость работы памяти увеличена более чем на 80%, а поточная компрессия улучшена на 30% для увеличения ёмкости хранилища. Модели FlashArray//X и FlashArray///C R4, созданные на базе технологии PCIe Gen4 и использующие новейший чипсет Intel Xeon и оперативную память DDR5 DRAM, обладают большой мощностью для поддержки различных рабочих нагрузок, обеспечивая до 74% экономии совокупной стоимости владения (TCO).
• Расширенный выбор для критически важных рабочих нагрузок: Компания Pure Storage представила модель FlashArray//C90, расширяющую линейку FlashArray//C и предлагающую больше возможностей для критически важных рабочих нагрузок и данных, не требующих задержки до 2 мс. Это делает их идеальной платформой для оперативных баз данных, консолидации рабочих нагрузок, обеспечения непрерывности бизнес-процессов и аварийного восстановления (BCDR), а также файловых рабочих нагрузок, включая VMware, PAC и файловые хранилища.
• Самые ёмкие флэш-накопители в отрасли: Модель FlashArray//C будет включать готовящиеся к выпуску модули QLC DirectFlash Modules (DFM) ёмкостью 75 ТБ со встроенной энергонезависимой оперативной памятью, а модель FlashArray//X будет включать модули TLC DFM емкостью 36 ТБ. Эти DFM обеспечивают улучшенную плотность на стойко-единицу, позволяя получить 1,5 ПБ на 3RU, что на 106% больше. DFM уменьшают требования к занимаемой площади в стойке, увеличивают ёмкость и повышают пропускную способность NVRAM. Технология DirectFlash также обеспечивает повышенную надежность и энергоэффективность по сравнению с конкурирующими массивами all-flash.
• Постоянные инновации без сбоев: Компания Pure Storage гарантирует, что клиенты смогут воспользоваться преимуществами обновлений R4 бесплатно благодаря процессу обновления без сбоев и простоев, облегченному архитектурой Evergreen и предложением подписки. Кроме того, функция Evergreen//Flex позволяет повторно использовать аппаратные компоненты и контроллеры в семействе продуктов. Компания Pure Storage успешно реализовала обновление без сбоев для более чем 30 000 активных массивов хранения данных, став лидером в сфере непрерывных инноваций.
• Улучшенная защита данных: Функция FlashArray Auto-on SafeMode была распространена на новые тома в существующих массивах, обеспечивая улучшенную защиту данных. Это включает в себя новое расписание моментальных снимков по умолчанию и защиту моментальных снимков на срок до 30 дней, обеспечивая клиентам максимальную безопасность данных без дополнительных усилий. Также для индивидуальных требований к защите доступны гранулярные элементы управления.
В целом, модели нового поколения FlashArray//X и FlashArray//C R4 от компании Pure Storage обеспечивают значительный прогресс в производительности, эффективности и безопасности, удовлетворяя растущим потребностям хранения данных у глобальных предприятий. Эти модели обеспечивают комплексное решение проблем, связанных с ростом данных, изменениями в приложениях и бюджетными ограничениями, позволяя организациям беспрепятственно и экономически эффективно масштабировать свою деятельность.
Компания ASBIS – ведущий проектный дистрибьютор, разработчик и поставщик продуктов, решений и услуг в области ИТ и Интернета вещей. Является эксклюзивным поставщиком решений Pure Storage.