«Յուքոմ» ընկերությունը մեկնարկում է շարժական ցանցի արդիականացման աշխատանքները։ Արդիականացումը կմեկնարկի առաջիկա շաբաթում՝ սեպտեմբերի 4-ից, Երևանի Կենտրոն վարչական շրջանից, և մասամբ կներառի Արաբկիրը։
«Մեր սիրելի բաժանորդներին ուզում ենք նախապես տեղյալ պահել, որ սա դեռ սկիզբն է։ Աշխատանքն իրականացվելու է փուլերով, որպեսզի մինչև տարեվերջ դուք ունենաք ավելի սահուն ու ժամանակակից մարդու պահանջները բավարարող փորձառություն Ucom-ի արդեն արդիականացված, նորացված շարժական ցանցում։ Իսկ մինչ այդ անհրաժեշտ է զինվել համբերությամբ, քանի որ այսպիսի աշխատանքը ենթադրում է կապի որակի հնարավոր անկում, շարժական ցանցի ծածկույթի կրճատում, նաև կապի ընդհատումներ», – նշել է «Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Երևանի վարչական շրջաններում իրականացվող աշխատանների մասին Ucom-ը մշտապես նախապես կտեղեկացնի։ Ընկերությունը կանխավ հայցում է իր բաժանորդների ներողամտությունը՝ խոստանալով արագագործ շարժական կապ մինչև տարեվերջ։

1 Сентябрь 2023 - 12:33 AMT
Компания Ucom приступает к комплексной модернизации своей мобильной сети. Модернизация начнется на следующей неделе, с 4 по 10 сентября, с административного района Кентрон города Еревана и частично охватит административный район Арабкир.
«Хотим заранее сообщить нашим дорогим абонентам, что это только начало. Работа будет проводиться поэтапно, чтобы к концу года у вас был более плавный и соответствующий требованиям современного человека пользовательский опыт в уже модернизированной и обновленной мобильной сети Ucom. А до тех пор необходимо вооружиться терпением, поскольку такого рода работы подразумевают возможное падение качества связи, уменьшение зоны покрытия мобильной сети, а также перебои в связи», – пояснил генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян.
Отмечается, что Ucom всегда будет заранее информировать о работах, проводимых в административных районах Еревана. Компания заранее приносит извинения своим абонентам за возможные неудобства, обещая высокоскоростную мобильную связь до конца года.