Հայաստանում «INFO.AM» նախագծի շրջանակներում «Մաստեր» Միջազգային ինտեգրման աջակցության Կենտրոնի կողմից անցկացվել են մարքեթինգային հետազոտություններ: Պարզվել է, որ հայկական ընկերությունների ավելի քան 40% ընդհանրապես պատկերացում չունեն այն մասին, թե ինչպիսի հնարավորություններ է ընձեռում ինտերնետը եւ ինչպես կարող է օգտագործվել, հաղորդվում է «INFO.AM»-ի մամլո տեսության մեջ: «Հիմնական խնդիրը կայանում է նրանում, որ այն ընկերությունները, որոնք ունեն իրենց կայքը, նրանցից 15%-ից քիչ ավելին է մշտապես հետեւում դրանց թարմացմանը: Մնացած 85% զանազան պատճառներով չեն կարող իրենց դա թույլ տալ»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:
«INFO.AM»-ի հիմնական նպատակն է` ինտերնետի գլոբալ ցանցում հայկական ընկերությունների գործունեության առավելապես լիարժեք արտացոլումը: Այդ նպատակի համար «INFO.AM»-ը բիզնես-միջավայրի բարելավման կառավարական ծրագրի շրջանակներում անվճար մրցութային հիմքով պատրաստում եւ ինտերնետում տեղակայում է ՀՀ ընկերությունների վեբ-կայքերը: Ներկա պահին նախագծին մասնակցում է ավելի քան 100 կազմակերպություն:

Within the frames of “INFO.AM” project, “Master” Center of International Integration Support has conducted marketing research in Armenia. Over 70% of Armenian companies turned out to be unaware of the opportunities offered by the Global Network. The leadership of over 40% of companies have absolutely no idea about the advantages of using the Internet, the INFO.AM press release reports. “Another great problem is that only over 15% of companies having Internet sites periodically update their Web pages. The remaining 85% cannot afford it due to different reasons,” the reports says.
The project aims to represent Armenian companies on the Internet. To achieve that, INFO.AM prepares and posts Armenian companies’ Web sites on the Internet. The activities are carried out in the frames of the Government program aimed at enhancing business atmosphere. There are currently 100 organizations participating in the project.