Ucom ընկերությունը ֆիքսված ցանցի ընդլայնման ռազմավարության շրջանակում իր ֆիքսված ծառայությունները գործարկել է Աշտարակում։
Այսուհետ քաղաքի բնակիչների համար հասանելի կլինեն ոչ միայն շարժական ցանցի ծառայությունները, այլև ֆիքսված ինտերնետը, հեռուստատեսությունն ու հեռախոսակապը։ Մասնավորապես, հասանելի կլինեն Ucom-ի բոլոր մարզային առաջարկները, այդ թվում՝ Unity փաթեթները, որոնք միաժամանակ ներառում են շարժական և ֆիքսված կապի ծառայություններ։
Բացի այդ, Աշտարակում մինչև ապրիլի 30-ը ներառյալ, 12 ամսով բաժանորդագրվելով Unity 7000 և 9000 փաթեթներին, բաժանորդները կստանան այդ ծառայություններից 3 ամիս անվճար օգտվելու հնարավորություն, իսկ Unity 9000 փաթեթի բաժանորդները նաև կօգտվեն զեղչից և ամսական կվճարեն ընդամենը 8000 դրամ։
Ցանցին բաժանորդի միացումը կատարվում է դիմելուց հետո երեք օրվա ընթացում։
«Մարզերում որակյալ ինտերնետ հասանելություն ապահովելը Ucom-ի ռազմավարության կարևորագույն ուղղությունն է և մենք ջանք չենք խնայում, այդ նպատակին հասնելու համար։ Աշտարակն էլ մեզ համար բանալի քաղաքներից է, ուր մենք հպարտ ենք մուտք գործել։ Վստահ եմ, Աշտարակի բնակիչները կգնահատեն մեր ցանցի արագությունն ու ծառայությունների որակն ու գին համադրությունը», – նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Փետրվարի 27-ին՝ ցանցի պաշտոնական բացման օրը, Ռալֆ Յիրիկյանն այցելել է Աշտարակ, որտեղ հանդիպել է Ucom ֆիքսված ցանցին առաջինը միացած բաժանորդին և նրան է հանձնել է Unity Super 20000 փաթեթից վեց ամիս անվճար օգտվելու հավաստագիր։
«Պարոն Յիրիկյանին շատ շնորհակալ ենք, մենք հետևում ենք նրա գործունեությանն ու մարզեր այցերին։ Հենց հնարավոր եղավ, անմիջապես միացանք Ucom-ի ֆիքսված ցանցին։ Ucom-ի կապի որակից շատ գոհ ենք, կարծում եմ, Աշտարակում ապահովում է լավագույն որակը», – նշել է բաժանորդ Սարգիս Սարգսյանը։
Ֆիքսված ցանցի ընդլայնման շրջանակում նախորդ մեկ տարվա ընթացքում Ucom-ը ցանց է գործարկել արդեն 4 քաղաքում՝ Իջևանում, Գորիսում, Գավառում և Սևանում։

В рамках стратегии расширения фиксированной сети Ucom услуги фиксированной связи компании уже доступны в городе Аштарак.
Теперь жителям Аштарака предоставляются не только услуги мобильной связи, но и фиксированный интернет, телевидение и телефонная связь. В частности, аштаракцы смогут пользоваться всеми региональными предложениями Ucom, в том числе пакетами Unity, которые включают в себя услуги мобильной, фиксированной связи и домашний телефон.
Кроме того, все жители Аштарака, которые подключат пакеты Unity 7000 и 9000 сроком на 12 месяцев до 30 апреля включительно, будут пользоваться услугами Ucom бесплатно в течение 3 месяцев. А абоненты пакета Unity 9000 в добавок к этому получат скидку и будут ежемесячно платить только 8000 драмов.
Подключение абонентов в Аштараке будет производиться в течение трех дней после подачи заявки.
«Предоставление качественной интернет-связи в регионах – важнейшее стратегическое направление работы Ucom, и мы не жалеем сил для достижения этих целей. Аштарак – один из ключевых населенных пунктов для нас в этом смысле, и мы гордимся запуском сети в этом городе. Я уверен, что жители Аштарака оценят скорость нашей связи, а также сочетание цены и качества наших услуг», – отметил генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян.
27 февраля Ральф Йирикян в связи с запуском сети посетил Аштарак, где, в частности, встретился с первым абонентом фиксированной связи, которому передал сертификат на бесплатное пользование пакетом Unity Super 20000 на шесть месяцев.
«Мы очень благодарны г-ну Йирикяну, мы всегда следим за его деятельностью и особенно за визитами в регионы. Как только стало возможно, мы сразу подключились к фиксированной сети Ucom. Мы очень довольны качеством связи, думаю, Ucom обеспечивает лучшую скорость в Аштараке», – отметил абонент Саргис Саргсян.
В рамках расширения фиксированной сети Ucom, компания в течение прошлого года провела сеть в четырех новых городах – Иджеване, Горисе, Гаваре и Севане.