Ucom ընկերությունն անվճար Wi-Fi է ապահովել Իջևանի չորս համայնքում տեղադրված «խելացի» կանգառներում։
Բերքաբեր, Սարիգյուղ, Այգեհովիտ և Վազաշեն սահմանամերձ համայնքներում վերջերս կառուցվել են արևային կայաններով կահավորված կանգառներ, որոնք ունեն էլեկտրաէներգիայի հասանելիություն։ Իր կողմից Ucom-ը լարային ինտերնետ է անցկացրել դեպի տաղավարներ և ապահովել Wi-Fi ծածկույթ, որից բնակիչները կկարողանան օգտվել՝ տրանսպորտ սպասելիս։
«Մենք անցած տարի ֆիքսված կապ անցկացրինք Իջևանում՝ որպես մարզերում ցանցի ընդլայնման ծրագրի մի մաս։ Սակայն ուղղակի որակյալ ծառայություններ մատուցելը մենք բավարար չենք համարում, այլ ճիշտ ենք գտնում, որ պետք է հնարավորինս օգտակար լինենք այն համայնքներին, որտեղ աշխատում ենք։ Հուսով ենք, այս քայլով ավելի հարմարավետ կդարձնենք բնակիչների կյանքը», – նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
«Մեր համայնքի չորս գյուղական բնակավայրում՝ Վազաշեն, Այգեհովիտ, Սարիգյուղ և Բերքաբեր համայնքներում տեղադրվել են արևային վահանակներով աշխատող «խելացի կանգառներ»: Անհրաժեշտություն էր առաջացել տվյալ կանգառներն ապահովելու անվճար ինտերնետ կապով: Այս կապակցությամբ դիմեցինք Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանին: Դրական արձագանքը չուշացավ և այսօր մեր բնակիչներն օգտվում են ընկերության ինտերնետ ծառայությունից», – նշել է Իջևան համայնքի ղեկավար Արթուր Ճաղարյանը։

Компания Ucom обеспечила бесплатным Wi-Fi покрытием «умные» остановки в четырех общинах Иджевана. В приграничных общинах Беркабер, Саригюх, Айгеовит и Вазашен не так давно были построены новые автобусные остановки, оснащенные солнечными панелями и электричеством, а компания Ucom провела к ним фиксированный интернет и обеспечила открытый доступ к Wi-Fi, которым жители смогут пользоваться, дожидаясь автобуса.
«В прошлом году мы провели фиксированный интернет в Иджеване в рамках расширения нашей фиксированной сети в марзах. Однако мы не считаем достаточным просто предоставление качественных услуг: для нас важно быть по-настоящему полезными в тех общинах, где мы работаем. Мы надеемся, что и эта наша акция сделает жизнь местных жителей комфортнее», – сказал генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян.
«В четырех сельских населенных пунктах нашей общины – Вазашене, Айгеовите, Саригюхе и Беркабере установлены «умные остановки», работающие на солнечных панелях, и была необходимость в поддержке, чтобы мы могли обеспечить эти остановки бесплатным интернетом. Мы обратились к гендиректору Ucom Ральфу Йирикяну, и положительный ответ не заставил себя ждать, а наши жители сегодня уже пользуются бесплатным интернетом», – сказал глава общины Иджеван Артур Чагарян.