Ինչպես հաղորդագրության մեջ նշում է «ԱրմենՏել»-ի հասարակայնության հետ կապերի ծառայության ղեկավար Անուշ Բեգլոյանը , ընկերության բաժանորդներն այժմ կարող են վճարում կատարել իրենց համար հարմար ցանկացած վայրում եւ ցանկացած ժամանակ: Վճարում կատարել կարելի է MasterCard բանկային քարտի կամ Tandem եւ ArCa վճարային համակարգերի վիրտուալ քարտերով: Դրա համար բավական է նշել բջջային հեռախոսի համարը 9 նիշանոց ձեւաչափով, առանց բացատների եւ այլ նիշերի, հաշվեկշռի լիցքավորման գումարը ՀՀ դրամով եւ բանկային քարտի տվյալները:Վճարումը կատարվում է իրական ժամանակում, հաշված վայրկյանների ընթացքում:
Սպասարկման վարձ բաժանորդից չի գանձվում: Վճարման նվազագույն գումարը կազմում է 100 դրամ: Նշենք, որ վճարումը կարելի է կատարել միայն ոչ արգելափակված համարներին, – ճշգրտվում է հաղորդագրության մեջ:

Как сообщает в пресс-релизе руководитель службы по связям с общественностью «АрменТел» Ануш Беглоян, абоненты компании теперь могут производить оплату в любом удобном месте и в любое удобное для них время. Произвести оплату можно с помощью банковской карты MasterCard или виртуальных карт платежных систем Tandem и ArCa. Для этого достаточно указать номер мобильного телефона в 9-значном формате, без пробелов и каких-либо иных символов, сумму пополнения счета в драмах и реквизиты банковской карты.
Оплата происходит в режиме реального времени, в считанные секунды. Комиссионные сборы за платежи с абонента не взимаются. Минимально возможный платеж – 100 драмов, при этом оплата может производиться только на незаблокированные номера, – уточняется в сообщении.