Ucom ընկերությունը կդառնա հոկտեմբերի 7-11-ը Հայաստանում կայանալիք գործարար խորհրդատվության միջազգային ամենահեղինակավոր CMC համաժողովի տեխնոլոգիական գործընկերը։ Համագործակցության շրջանակներում, Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը համաժողովում հանդես կգա որպես խոսնակ՝ «Տեխնոլոգիական առաջընթացը և կայուն շրջակա միջավայրը» թեմայի շուրջ անդրադառնալով արդիական և կարևոր ուղղությունների։
Միջազգային CMC համաժողովը հայաստանյան խորհրդատվական և գործարար համայնքի նշանակալի իրադարձություններից մեկն է, որը նախաձեռնել է Կառավարման խորհրդատվության Հայաստանի ինստիտուտը (IMC Հայաստան) և 2024 թվականին անց է կացվում Հայաստանում՝ իր հարկի տակ հյուրընկալելով համաշխարհային լավագույն խորհրդատվական ընկերությունների ներկայացուցիչների ու հեղինակավոր խոսնակների։
«Նոր տեխնոլոգիաները կոչված են հեշտացնել մեր կյանքը, արագացնել գործընթացները, ավելի արդյունավետ դարձնել աշխատանքը։ Մենք որպես տեխնոլոգիաների հետ ուղիղ կապ ունեցող ընկերություն շատ հետաքրքրված ենք տեխնոլոգիական զարգացումով ու ուրախ ենք, որ նման թեմաների շուրջ մասնագիտական լուրջ քննարկումներ են տեղի ունենում Հայաստանում, ու միշտ սիրով աջակցում ենք նման միջոցառումներին», – նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
2024 թվականին համաժողովը «Թվային հորիզոններ. Միավորելով նորարարությունները կայուն ապագայի համար» խորագրի ներքո անդրադառնալու է ոլորտի մի շարք զարգացումների, այդ թվում՝ խորհրդատվության, թվայնացման, շրջակա միջավայրի, կայունության, բիզնես միջավայրի և մի շարք այլ ուղղությունների։
«Միջազգային միջոցառումների ձևաչափերը բացի գրավիչ ու կարևոր լինելուց, նաև մեծ հնարավորություններ են ստեղծում նեթվորքինգի ու ծանոթությունների համար։ Նման ձևաչափերից է նաև ամենամյա Միջազգային CMC համաժողովը, որն այս տարի մեզ հաջողվեց բերել Հայաստան։ Ուրախ եմ, որ մեր բիզնես միջավայրն ընկալում է այսօրինակ հնարավորությունները և այսօր հայտարարում ենք մեր գործընկերներից մեկի՝ Ucom ընկերության հետ համագործակցության մեկնարկի մասին։ Կսպասենք բոլորին հոկտեմբերի 7-11-ը՝ զրուցելու ապագայի բիզնես միջավայրի ու խորհրդատվական ծառայությունների մասին»,-ասել է IMC Armenia տնօրեն Սիլվա Մեսրոպյանը։
Համաժողովի շրջանակում Հայաստան կժամանեն ոլորտի առաջատար մասնագետներ ինչպիսիք են ITC-ի Առևտրի կայուն զարգացման բաժնի ղեկավար Ջոզեֆ Վոզնյակը, ամերիկյան McKinsey կորպորացիայի Ցյուրիխի գրասենյակի ներկայացուցիչ Լեոնիդ Կիրակոսյանը, առաջնորդության խորհրդատու Լարս Սուդմանը, Գործարար Դեյվիդ Յանգը և շատ ուրիշներ։ Խոսնակների և թեմաների մասին մանրամասն տեղեկատվությունն առկա է միջոցառման պաշտոնական կայքում։
Միջազգային CMC համաժողովի հարուստ օրակարգը նախատեսված է տարբեր ոլորտների կառավարման խորհրդատուների, բիզնեսի ոլորտով հետաքրքրված ներկայացուցիչների, խորհրդատվական ընկերությունների և բիզնեսի այլ ներկայացուցիչների համար։
CMC համաժողովի օրերին հոկտեմբերի 9-ին, Հայաստանում տեղի կունենա «Կոնստանտինուս» միջազգային մրցանակաբաշխությունը, որը համարվում է խորհրդատվական ոլորտի «Օսկարը»։ «Կոնստանտինուսը» մրցանակներ է սահմանել խորհրդատվական ոլորտում նորարար լուծումներ առաջարկող 9 երկրից ներկայացված նախագծերի համար, որոնց թվում այս տարի առաջին անգամ կան նաև հայկական ընկերություններ ու նախագծեր։
Համաժողովի մասին տեղեկատվությունը, գրանցումն ու տոմսերի մասին մանրամասները ևս ներկայացված են կայքում։

Ucom will be a technological partner for the prominent International CMC Conference, set to take place in Armenia from October 7-11. As part of this collaboration, Ucom's General Director, Ralph Yirikian, will speak at the event, sharing his expertise on "The Intersection of Technology and Sustainability," exploring critical and current topics in the field.
Organized by the Institute of Management Consulting (IMC Armenia), this event is expected to be a major gathering for the global consulting and business community. In 2024, Armenia will host representatives from the world’s top consulting firms and prestigious speakers under one roof.
“New technologies are meant to make our lives easier, accelerate processes, and enhance efficiency. As a company directly involved with technology, we are deeply invested in technological development, and we’re pleased that serious professional discussions on such topics are happening in Armenia. We are always happy to support such events," mentioned Ralph Yirikian, General Director of Ucom.
This year the Conference will be held under the headline "Digital Horizons: Innovations for a Sustainable Tomorrow," focusing on consulting, digitalization, environmental sustainability, and business landscape.
“We are thrilled to be hosting the annual International CMC Conference in Armenia. Our local business community is actively embracing these opportunities, and today we are excited to announce our new partnership with Ucom. We are grateful to have Mr. Ralph Yirikian as a speaker, where he will share his invaluable insights. I invite everyone to join us from October 7-11 to discuss the future of the business environment and consulting services," said IMC Armenia Executive Director Silva Mesropyan.
Armenia will welcome leading experts in the field, such as Joseph Wozniak, Head of Trade for Sustainable Development at ITC, Leonid Kirakosyan partner at McKinsey Zurich office, Lars Sudmann, a leadership consultant, David Yang, a Silicon Valley-based serial entrepreneur specialized in AI, among others. Detailed information about speakers and topics is available on the event's official website.
The International CMC Conference is an annual event for management consultants to exchange expertise, foster global collaboration, and promote professional development.
As a highlight of the International CMC Conference, Armenia will also host the "Constantinus" International Award ceremony on October 9, often regarded as the "Oscar" of the consulting world. The ceremony will honor projects offering innovative solutions in consulting from across the globe, including entries from Armenia.
Registration and ticket information with all the details are unveiled on the website.
About IMC Armenia: The Institute of Management Consulting (IMC) Armenia, a non-profit organization founded in December 2011, aims to elevate Armenian consultants to international standards. Supported by EBRD BAS Armenia, it focuses on developing the Business Development Services market through best practices. IMC Armenia promotes excellence and ethics in management consulting via international certification, professional development, and networking. It seeks membership in the International Council of Management Consulting Institutes (ICMCI) to offer the prestigious Certified Management Consultant (CMC) accreditation.