ՎիվաՍելլ-ՄՏՍ ընկերությունը հայտարարել է հաշվի համալրման նոր միջոցի` «Լիցք» ծառայության մասին: Այդ մասին այսօր կայացած մամլո ասուլիսին հայտնել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Հիրիկյանը: «Նոր «Լիցք» ծառայությունը արագ, հարմար ծառայություն է, որն այլընտրանք է հաշվի համալրման արդեն գործող միջոցների կողքին, ինչպիսիք են բանկոմատները, էլեկտրոնային վճարման ապարատները եւ ՎիվաՍելլ-ՄՏՍ կայքը»,- հայտնել է նա: Այդ կապակցությամբ նա ավելացրել է, որ մինչեւ 150 դրամով հաշիվը համալրելու դեպքում քարտի ակտիվության օրերի ժամկետը չի փոխվում, այլ` սկսած 200 դրամից. կանխավճարային քարտի հիմնական ժամկետին գումարվում է մեկական օր:
Հաշիվը կարելի է «լիցքավորել» 911 ցանցի դեղատներում, Nokia խանութներում եւ թերթի կրպակներում: Վաճառքի կետերի ցուցակը մշտապես աճելու է ողջ Հայաստանի տարածքում:

Компания ВиваСелл-МТС объявила о новом способе пополнения счета – услуге “Заряд”. Об этом сегодня на пресс-конференции заявил генеральный директор компании Ральф Йирикян. “Новая услуга “Заряд” – это быстрая, удобная услуга, являющаяся альтернативой уже действующим способам пополнения счета, таких как банкоматы, аппараты для электронных выплат и сайт ВиваСелл-МТС”, – заявил он. В связи с этим он добавил, что в случае пополнения счета на сумму до 150 драмов, количество дней срока действия карты не меняется, а, начиная с 200 драмов, – прибавляется по одному дню к основному сроку действия предоплатной карты.
“Зарядить” счет можно в аптеках сети 911, в магазинах Nokia и газетных киосках. Список пунктов продаж будет постоянно расти по всей Армении.