Գերմանիայի կանցլեր Օլաֆ Շոլցը Դավոսում Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ հանդիպման ժամանակ ասել է, որ Գերմանիան աջակցում է Հարավային Կովկասում կայուն խաղաղություն և անվտանգություն ապահովելու ջանքերին, հայտնում է APA-ն։
Գերմանիայի կանցլերը շեշտել է տարածաշրջանում կայունության և խաղաղության ապահովմանն ուղղված ջանքերի կարևորությունը։
Զրույցի ընթացքում կարծիքների փոխանակում է տեղի ունեցել երկկողմ համագործակցության հարցերի և Ադրբեջանի ու Եվրամիության հարաբերությունների զարգացման հեռանկարների շուրջ։
Համաշխարհային տնտեսական ֆորումը, որն անցկացվում է Դավոսում հունվարի 20-24-ը, այս տարի նվիրված է «Համագործակցությունն ինտելեկտուալ դարաշրջանում» թեմային։ Հայտարարվել է, որ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ևս մասնակցելու է համաժողովին։

Канцлер Германии Олаф Шольц на встрече с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым в Давосе заявил, что Германия поддерживает усилия по обеспечению устойчивого мира и безопасности на Южном Кавказе, сообщает APA.
Канцлер подчеркнул важность инициатив, направленных на обеспечение стабильности и мира в регионе.
В ходе беседы состоялся обмен мнениями по вопросам двустороннего сотрудничества и перспективам развития отношений между Азербайджаном и Европейским союзом.
Всемирный экономический форум, проходящий в Давосе с 20 по 24 января, посвящен теме «Сотрудничество в эпоху интеллекта». Сообщается, что премьер-министр Армении Никол Пашинян также примет участие в форуме.