ՎիվաՍելլ-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Հիրիկյանը հերքեց իր հեռանալու մասին տեղեկատվությունը: «Ես ուրախ եմ, որ աշխատում եմ հայրենիքում եւ ղեկավարում եմ այդպիսի աշխատակազմ»,- հայտնեց նա հինգշաբթի օրը կայացած մամլո ասուլիսին: Նրա խոսքով, ՎիվաՍելլ-ՄՏՍ ընկերությունում աշխատում է 1200 մարդ, իսկ դա նշանակում է, որ միջին հաշվով նրանցից յուրաքանչյուրն իր ընտանիքն է կերակրում: Քանի որ ՎիվաՍելլ-ՄՏՍ-ը սոցիալական կողմնորոշմամբ ընկերություն է, նրա աշխատակիցներից 30-ը հաշմանդամությամբ մարդիկ են:
Իսկ ինչ վերաբերում է աշխատակազմի կրճատմանը, Ռալֆ Հիրիկյանը հայտնեց, որ չնայած ճգնաժամին, «ՎիվաՍելլ-ՄՏՍ ընկերությունում աշխատակիցների կրճատումներ չեն եղել եւ չեն լինելու, պարզապես աշխատանքի ընդունելությունը դադարեցված է մինչեւ հաջորդ տարի»:

Генеральный директор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян опроверг информацию о своем увольнении. “Я рад, что работаю на родине и руковожу таким коллективом”, – заявил он журналистам на пресс-конференции в четверг. По его словам, в компании ВиваСелл-МТС работают 1200 человек, а это означает, что в среднем, каждый из них является кормильцем своей семьи. Поскольку компания ВиваСелл-МТС является социально ориентированной, то из всего числа сотрудников – 30 люди с инвалидностью.
Что же касается сокращения персонала, Ральф Йирикян заявил, что, несмотря на кризис, в “компании ВиваСелл-МТС не было и не будет сокращения сотрудников, однако прием на работу приостановлен до следующего года”.