ՎիվաՍելլ-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Հիրիկյանը հերքեց իր հեռանալու մասին տեղեկատվությունը: «Ես ուրախ եմ, որ աշխատում եմ հայրենիքում եւ ղեկավարում եմ այդպիսի աշխատակազմ»,- հայտնեց նա հինգշաբթի օրը կայացած մամլո ասուլիսին: Նրա խոսքով, ՎիվաՍելլ-ՄՏՍ ընկերությունում աշխատում է 1200 մարդ, իսկ դա նշանակում է, որ միջին հաշվով նրանցից յուրաքանչյուրն իր ընտանիքն է կերակրում: Քանի որ ՎիվաՍելլ-ՄՏՍ-ը սոցիալական կողմնորոշմամբ ընկերություն է, նրա աշխատակիցներից 30-ը հաշմանդամությամբ մարդիկ են:
Իսկ ինչ վերաբերում է աշխատակազմի կրճատմանը, Ռալֆ Հիրիկյանը հայտնեց, որ չնայած ճգնաժամին, «ՎիվաՍելլ-ՄՏՍ ընկերությունում աշխատակիցների կրճատումներ չեն եղել եւ չեն լինելու, պարզապես աշխատանքի ընդունելությունը դադարեցված է մինչեւ հաջորդ տարի»:

Ralf Yirikian, director general of the VivaCell-MTS denies information on his dismissal. “I am happy to work in my Motherland and manage such a large staff,” Mr. Yirikian told a news conference on Thursday. According to him, 1200 employees work at the VivaCell-MTS, and each of them is a breadwinner. Noting that VivaCell-MTS is socially oriented, Mr.Yirikian informed that 30 employees of their company are handicapped.
Irrespectively of the world financial and economic crisis, VivaCell-MTS has not cut jobs, said the director general. Ralf Yirikian assured, that the company will not implement staff reduction, yet the enterprise will not recruit new employees by the next year.