France Telecom-ի կապակցությամբ գտնվելով նոր օպերատորի հայտնվելու սպասման մեջ` ՎիվաՍելլ ընկերությունն ընդլայնում է հատկացվող ծառայությունների շրջանակը: «Շաբաթը երկու անգամ մեր ընկերությունը նոր սակագներ եւ ծառայություններ է ներմուծում, քանի որ մենք շահագրգռված ենք ՎիվաՍելլ-ՄՏՍ բաժանորդների շահերի պահպանման գործում եւ շարունակում ենք նվաճել շուկան»,- այսօր մամլո ասուլիսին հայտնեց ՎիվաՍելլ-ՄՏՍ ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Հիրիկյանը: Նրա խոսքով, ներկայումս ընկերության բաժանորդների թիվը կազմում է 2 մլն 60 հազ.:
Մայիսի նորամուծություններից Հիրիկյանն առանձնապես նշեց «Զվարթնոց» օդանավակայանի չվերթների ճշգրիտ ժամերի մասին տեղեկատվություն ստանալու ՎիվաՍելլ-ՄՏՍ բաժանորդներին ընձեռված հնարավորությունը, ինչպես նաեւ մուտքը սպորտի ոլորտի նորություններին, «1000 ու 1 SMS» սակագինը սահմանափակ խոսքով եւ լսողությամբ հաճախորդների համար, ինչպես նաեւ «Բիզնես Պրեստիժ» փաթեթը, որի օգնությամբ կարելի է վերահսկել խոսակցության համար նախատեսած գումարը:
Դրա հետ մեկտեղ ՎիվաՍելլ-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրենը աղջունել է երրորդ օպերատորի մոտալուտ հայտնվելու փաստը, ինչը, նրա խոսքով, կկենդանացնի Հայաստանի շուկայի մրցունակությունը:

In anticipation of France Telecom’s entrance into market, VivaCell-MTS broadens the specter of its services. “We introduce new tariff plans every month, as we are interested in attracting our clients,” VivaCell-MTS company’s General Director Ralf Yirikyan told today a news conference. According to him, the company currently has 2 million 601 thousand subscribers.
Touching upon innovations, Yirikyan particularly focused on the service informing subscribers of exact arrival and departure times in and from Zvarthnots airport, as well as accessibility to latest sports news. New tariff plans include “1000 and 1 SMS” intended for subscribers with speech and hearing impairments and “Business Prestige” allowing subscribers to control the sum planned for conversations.
VivaCell General Director also expressed hope that the new mobile operator will promote competitiveness on market.