Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը լրագրողներին հայտնել է, որ Վլադիմիր Պուտինի և ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հանդիպումը կարող է տեղի ունենալ մինչև փետրվարի վերջ կամ ավելի ուշ։
«Արևմտյան լրատվամիջոցները շատ բան են գրում, մեր լրատվամիջոցներն էլ շատ բան են գրում… Կարող է լինել, կարող է չլինել», – նշել է Պեսկովը՝ մեկնաբանելով, թե արդյոք հանդիպումը կկայանա մինչև ամսվա ավարտը, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին։
Փետրվարի 18–ին Էր Ռիադում ավարտվել են ռուս-ամերիկյան բարձր մակարդակի բանակցությունները։ Ռուսաստանի կողմից մասնակցել են արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը, նախագահի խորհրդական Յուրի Ուշակովը և Ռուսական ուղղակի ներդրումների հիմնադրամի ղեկավար Կիրիլ Դմիտրիևը։ ԱՄՆ-ն ներկայացրել են նախագահի ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Մայք Ուոլցը, պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն և Մերձավոր Արևելքի հարցերով հատուկ ներկայացուցիչ Սթիվեն Ուիթքոֆը։
Ուշակովի խոսքով՝ բանակցությունների հիմնական թեմաներից մեկն եղել է Ուկրաինայի շուրջ քննարկումների մեկնարկը։ Ռուսական և ամերիկյան պատվիրակությունները դրական են գնահատել հանդիպման արդյունքները, պայմանավորվելով համատեղ լուծել խնդիրները և պատրաստվել նոր հանդիպումների։
Ռուսաստանի և ԱՄՆ ներկայացուցիչները պայմանավորվել են վերականգնել դեսպանատների լիարժեք աշխատանքը Մոսկվայում և Վաշինգտոնում։

Kremlin spokesman Dmitry Peskov told reporters that a meeting between Vladimir Putin and Donald Trump could take place by the end of February or at a later date.
"Western media write a lot, our media write a lot… It may happen, or it may not," Peskov said when asked whether the talks would take place by the end of the month, according to RIA Novosti.
High-level Russian-American negotiations concluded in Riyadh on Tuesday. The Russian delegation included Foreign Minister Sergey Lavrov, presidential aide Yuri Ushakov, and Russian Direct Investment Fund head Kirill Dmitriev. Representing the U.S. were National Security Adviser Mike Waltz, Secretary of State Marco Rubio, and Special Envoy for the Middle East Steven Witkoff.
According to Ushakov, one of the key topics of discussion was initiating talks on Ukraine. Both Russian and American delegations described the meeting's outcome as positive, agreeing to work together on resolving issues and prepare for future meetings.