Հայաստանի նախագահի ՏՏ ոլորտի մրցանակն ուսանողներին ու աշակերտներին կհանձնվի սեպտեմբերին: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է հաղորդել «Սինոփսիս-Հայաստան» ընկերության PR-մենեջեր Գայանե Մարկոսյանը, այս տարի նախատեսված են հետեւյալ անվանակարգերը` գլխավոր մրցանակ (1200$), լավագույն ասպիրանտ (I եւ II կարգեր), լավագույն մագիստրանտ (I եւ II կարգեր), լավագույն բակալավր (I եւ II կարգեր), լավագույն ուսանողուհի, լավագույն աշակերտ:
ՀՀ Նախագահի ամենամյա կրթական պարգեւների մրցանակաբաշխությանը կարող են մասնակցել Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանի, Երեւանի պետական համալսարանի, Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի ճարտարագիտության ֆակուլտետի, Ռուս-հայկական (Սլավոնական) պետական համալսարանի, Եվրոպական տարածաշրջանային ակադեմիայի, ինչպես նաեւ Հայաստանի տեխնիկական ուղղվածությամբ առաջատար կրթօջախների` ՀՊՃՀ Երեւանի հենակետային վարժարանի, Ա. Շահինյանի անվ. Ֆիզմաթ. հատուկ դպրոցի, «Անանիա Շիրակացի» ճեմարանի, «Քվանտ», Գյումրու «Ֆոտոն» եւ Վանաձորի «Էվրիկա» վարժարանների ուսանողներն ու աշակերտները:
Մասնակիցները հարցազրույց կանցնեն, որի ընթացքում կպատասխանեն մշակությի, արվեստի, քաղաքականության, տնտեսության եւ ՏՏ ոլորտին վերաբերող հարցերին: Մասնակիցները նաւե պետք է որոշակի թեմայով շարադրություն գրեն 1 ժամվա ընթացքում:
Մրցույթին մասնակցելու համար անհրաժեշտ փաստաթղթերը պետք է ներկայացվեն մինչեւ հուլիսի 10-ը` նշված բուհերի դեկանատներին կամ դպրոցների տնօրինությանը:

25 Май 2009 - 09:38 AMT
Премия президента Армении в области IT студентам ВУЗов и ученикам общеобразовательных школ будет вручена в сентябре 2009 года. Как сообщила корреспонденту PanARMENIAN.Net PR-менеджер компании «Синопсис-Армения» Гаяне Маркосян, в этом году предусмотрены следующие номинации: главный приз ($1200), первая и вторая степени в номинациях «лучший аспирант», «лучший магистрант», «лучший бакалавр», а так же «лучший ученик» и «лучшая студентка».
Участие в конкурсе примут студенты Российско-Армянского (Славянского) университета, Ереванского государственного инженерного университета, Ереванского государственного университета, Европейской региональной академии, Американского университета Армении, а также ученики школ с физико-математическим уклоном.
Участники пройдут собеседование, в ходе которого им будут заданы вопросы из области культуры, искусства, политики, экономики и IT. Так же участники конкурса должны будут написать сочинение на определенную тему в течение 1 часа.
Документы, необходимые для участия в конкурсе, нужно представить до 10 июля, в деканаты факультетов ВУЗов и директорам школ.