Հայալեզու բարձրակարգ բովանդակություն, որը կգրավի նույնիսկ այն մարդկանց, ովքեր հայկական սերիալներ առհասարակ չեն դիտում. սա է այն նպատակը, որն իր առջև դրել էր Kinodaran-ը մեկ տարի առաջ: Viva-ն հավատացել է այս տեսլականին, դարձել աջակիցն ու գործընկերը:
Kinodaran-ն այսօր արդեն հայկական առաջին սթրիմինգային հարթակն է, որի միջոցով տարբեր տարիքի ու նախասիրության տեր մարդիկ դիտում են ֆիլմեր, սերիալներ, հաղորդումներ ու մուլտֆիլմեր՝ հայկական հավերժ դասականներից մինչև ամենաժամանակակից ստեղծագործողների, ինչպես նաև Kinodaran-ի սեփական արտադրությունը։
Kinodaran-ի հարուստ բովանդակությունն առանց բաժանորդագրության վճարի հասանելի է բացառապես Viva-ի բաժանորդներին։ Viva-ի «START+» կանխավճարային, «UNLIM», «X», «Y» կանխավճարային և հետվճարային սակագնային պլանների բաժանորդները Kinodaran-ից օգտվելիս ինտերնետ թրաֆիքի համար հավելյալ գումար չեն վճարում: Սակագնային պլանի փաթեթներն ակտիվ լինելու դեպքում Kinodaran-ից օգտվելիս հիմնական ինտերնետ փաթեթի մեգաբայթերը չեն օգտագործվում:
Kinodaran-ը Հայաստանում ամենաշատ ներբեռնվող հավելվածների շարքում է: Viva-ի բաժանորդների շրջանում այն ամենասիրված ու ամենաշատ ներբեռնվող հավելվածն է։
«Մեկ տարի առաջ Viva-ն սկսեց իր համագործակցությունը Kinodaran-ի հետ՝ ցանկանալով մեր հաճախորդներին տալ լավագույնը․ այս հարթակի բովանդակությունը, որը չես գտնի որևէ այլ հարթակում, բացառիկ պայմաններով հասանելի է միայն Viva-ի բաժանորդներին։ Մենք կարևորում ենք մեր յուրաքանչյուր հաճախորդի արձագանքը և ձգտում ենք շարունակաբար բարելավել մեր ծառայությունների որակը», – նշել է Viva-ի գլխավոր տնօրեն Արմեն Ավետիսյանը։
«Kinodaran»-ն իր սեփական նախագծերի, օրիգինալ սերիալների ստեղծման ակտիվ փուլում է՝ նպատակ ունենալով առաջարկել հայկական այնպիսի բարձրակարգ բովանդակություն, որը կգրավի նույնիսկ այն մարդկանց, ովքեր հայկական սերիալներ առհասարակ չեն դիտում։ Viva-ի հետ մեր համագործակցությունը կարևորագույն դեր ունի մեր այս տեսլականի իրագործման ճանապարհին՝ ունենալով նշանակալի ազդեցություն ամբողջ հայկական կինոոլորտի առաջընթացի վրա», – ասել է Kinodaran-ի համահիմնադիր և գլխավոր տնօրեն Վահե Ամիրաղյանը։
Kinodaran-ին բաժանորդագրվելու համար անհրաժեշտ է ներբեռնել Kinodaran հավելվածը կամ այցելել kinodaran.com կայք, մուտք գործել անձնական օգտահաշիվ և կարգավորումների բաժնում լրացնել հեռախոսահամարը։ Իսկ եթե Viva-ի «START+» կանխավճարային, «UNLIM», «X», «Y» կանխավճարային և հետվճարային սակագնային պլանների բաժանորդ եք, ապա բաժանորդագրությունն անմիջապես կակտիվանա:
«Ընտրի՛ր հայկական բովանդակությունը, դիտի՛ր հայալեզու բացառիկ ֆիլմեր ու սերիալներ, պրեմիերաներ, իսկ ձեր փոքրիկների համար կգտնեք հայկական մուլտֆիլմեր․ Viva-ի հետ՝ առանց բաժանորդագրության վճարի: Ինտերնետ թրաֆիքի համար հոգ կտանի Viva-ն»,–ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Kinodaran-ի հավելվածով սպառված ինտերնետի ամբողջ ծավալի համար հավելյալ գումար չի գանձվում: Այն տրամադրվում է վերը նշված սակագնային պլանների շրջանակում:

Создание качественного контента на армянском языке, который привлечет даже людей, вообще не смотрящих армянские сериалы, стало целью, которую компания «Kinodaran» поставила перед собой год назад. Viva стала сторонником и партнером компании, поверив в это видение.
«Kinodaran» — первая армянская стриминговая платформа, на которой люди разных возрастов и предпочтений смотрят фильмы, сериалы, программы и мультфильмы — от вечной армянской классики до самых современных авторов, а также продукцию, созданную самой компанией «Kinodaran».
Богатый контент «Kinodaran»-а доступен без абонентской платы исключительно клиентам Viva. При пользовании «Kinodaran»-ом, интернет абонентам предоплатного тарифного плана «START+», а также предоплатных и постоплатных тарифных планов «UNLIM», «X» и «Y» предоставляется без тарификации. При использовании приложения «Kinodaran», имея активные пакеты тарифного плана, МБ-ы основного интернет-пакета не израсходуются.
«Kinodaran» входит в число самых скачиваемых приложений в Армении. Это самое популярное и скачиваемое приложение также среди абонентов Viva.
«Год назад Viva начала сотрудничество с “Kinodaran”, желая предоставить своим клиентам самое лучшее. Контент этой платформы, который вы не найдете ни на одной другой площадке, доступен клиентам Viva на эксклюзивных условиях. Мы ценим мнение каждого клиента и стремимся постоянно улучшать качество наших услуг», — отметил генеральный директор Viva Армен Аветисян.
«“Kinodaran” находится в активной фазе создания собственных проектов и оригинальных сериалов, стремясь предложить высококачественный армянский контент, привлекательный даже для тех людей, которые вообще не смотрят армянские сериалы. Наше партнерство с Viva играет решающую роль в реализации этой цели, оказывая существенное влияние на прогресс всей армянской киноиндустрии», — заявил соучредитель и генеральный директор компании «Kinodaran» Ваге Амирагян.
Чтобы оформить подписку на «Kinodaran», необходимо скачать приложение «Kinodaran» или зайти на сайт kinodaran.com, войти в личный кабинет и в разделе настроек указать свой номер мобильного телефона. Для абонентов предоплатного тарифного плана «START+», а также предоплатных и постоплатных тарифных планов «UNLIM», «X» и «Y» подписка активируется немедленно.
Выбирайте армянский контент, эксклюзивные армяноязычные фильмы, сериалы и премьеры; малышам на платформе доступны также армянские мультфильмы, которые с Viva можно смотреть без абонентской платы. О вашем интернет-трафике позаботится Viva. В рамках перечисленных выше тарифных планов платы за объем потребленного интернета при пользовании приложением «Kinodaran» не взимается.