Մեդիափորձագետ Սամվել Մարտիրոսյանն ահազանգել է, որ Signal մեսենջերը հարձակման է ենթարկվում՝ հավանական պետական կառույցի կողմից, որի գործողություններն ունեն միանշանակ չարակամ բնույթ։ Մի մասի մոտ նշվում է, որ Բաքվից է մուտքը։
Նա հորդորել է խուճապի չմատնվել, չպատասխանել իբր սպասարկումից եկող հաղորդագրություններին։
«Զգուշացում։ Signal մեսենջերի վրա հարձակում է գնում։ Թիրախներին նայելիս, կարելի է ենթադրել, որ պետական կառույց է գործում։ Ընդ որում, հստակ չարակամ։
Տենց շատ երկիր չկա, նենց որ մոտավորապես պատկերացնում եք։ Գալիս է հաղորդագրություն Սիգնալից, իբր իրենց սպասարկումից։ Վախեցնում են, որ չարագործները փորձում են կոտրել հաշիվը։ Ընդ որում, մի մասի մոտ նշվում է, որ Բաքվից է մուտքը։ Որպեսզի մարդ կտրուկ անհանգստանա ու հետ կապնվի։ Հետո կփորձեն հաշիվը մարդու վրայից տանել։ Ինչ անել։
1.Խուճապի չտրվել
2.Չպատասխանել
3.Ակտիվացնել երկփուլայինը։ Settings>>Account>>Registration Lock. Մուտքագրեք թվային փին-կոդ, դա երբեք ոչ մեկի չտաք, նույնիսկ զոքանչին։ Ու չմոռանաք հանկարծ»,–ասվում է գրառման մեջ։

Медиа эксперт Самвел Мартиросян предупредил, что мессенджер Signal подвергся атаке, предположительно со стороны государственного органа, действия которого явно носят враждебный характер. У ряда пользователей отмечается, что попытки входа осуществляются из Баку.
Он настоятельно призвал не поддаваться панике и не отвечать на сообщения, якобы поступившие от службы поддержки Signal.
«Предупреждение. Идет атака на мессенджер Signal. Судя по выбранным целям, действует государственная структура. Причем откровенно враждебно.
Таких стран немного, так что вы примерно понимаете. Приходит сообщение от имени Signal, якобы от техподдержки. Пугают, что злоумышленники пытаются взломать аккаунт. У некоторых указано, что попытка входа идет из Баку. Это делается, чтобы человек испугался и вступил в контакт. После этого попытаются захватить аккаунт. Что делать:
- Не паниковать
- Не отвечать
- Включить двухэтапную аутентификацию. Settings >> Account >> Registration Lock. Введите цифровой PIN-код. Никому его не сообщайте — даже тёще. И не забудьте его», — говорится в публикации.