Ռուսաստանի խոշորագույն բջջային դիստրիբյուտոր` «Եվրոսետ» ընկերությունը հեռանում է Հայաստանի եւ Մոլդովայի շուկաներից: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է հայտնել ընկերության մամլո քարտուղար Նատալյա Արիստովան. «Հայաստանում մեր խանութներն արդեն իսկ չեն աշխատում, իսկ ընկերության վերջնական փակումն այդտեղ, որոշ ընթացակարգերի պատճառով կարող է երկարաձգվել 2-3 ամսով: Դա պայմանավորված է նրանով, որ «Եվրոսետ» կապի սրահների շահույթը Հայաստանում եւ Մոլդովայում չի գերազանցում ընկերության ընդհանուր եկամուտի 1 տոկոսը»,-ասել է նա: Ըստ Նատալյա Արիստովայի, «Եվրոսետը» մտադիր է իր գործունեությունը կենտրոնացնել 3-4 հիմնական շուկաներում` ռուսական, ուկրաինական, ղազախական եւ բելառուսական:
2006թ. «Եվրոսետը« գործունեություն ծավալեց Ղրղզստանում, Ուզբեկստանում, Մոլդովայում, Լիտվայում, Էստոնիայում, Լատվիայում, Հայաստանում, Վրաստանում եւ Ադրբեջանում: Ադրբեջանի շուկայից ընկերությունը հեռացավ, չաշխատելով նույնիսկ կես տարի: Ընկերությունում դա բացատրեցին նրանով, որ Ադրբեջանում առավել ձեռնատու էր վաճառել օգտագործված հեռախոսներ:

Russia’s largest mobile phone retailer Evroset is quitting Armenian and Moldovan markets. “Shops in Armenia have already closed. Final closing procedures may last 2-3 months. The company took such decision considering profit volumes, which do not exceed 1% of the company’s total income in both countries,” Euroset Press Secretary Natalya Aristova told a PanARMENIAN.Net correspondent. According to her, the company plans to focus on the markets operating in Russia, Ukraine, Kazakhstan and Bealrus.
In 2006, Euroset launched its services in Kyrgyzstan, Uzbekistan, Moldova, Lithuania, Estonia, Latvia, Armenia, Georgia and Azerbaijan. It quitted the latter country’s market having worked there for less than 6 months. The company accounted for such decision by the fact that Azerbaijan drew more profit from second hand phone sales, considering the large number pirate copies.