«ԱրմենՏել» ՓԲԸ (ապրանքանիշը` Beeline) հայտարարում է միջազգային ռոումինգի աշխարհագրության ընդլայնման մասին: Այժմ Beeline բջջային կապի բաժանորդները հնարավորություն են ստացել օգտվելու միջազգային GPRS ռոումինգից Պորտուգալիայում, Սերբիայում եւ Բանգլադեշում եւ 3G ռոումինգից` Եգիպտոսում, ասվում է ընկերության մամլո հաղորդագրության մեջ:
«Մենք անընդհատ ընդլայնում ենք առաջարկվող ռոումինգ-ծառայությունների տեսականին եւ աշխարհագրությունը: Այժմ խոսքը վերաբերում է ոչ միայն ճանապարհորդության ընթացքում հասանելի լինելուն, այլեւ մեր ընկերության կողմից մատուցվող բոլոր ծառայություններից օգտվելուն` լինելով Հայաստանի սահմաններից դուրս: Ժամանակակից տեխնոլոգիաները իսկապես միավորում են աշխարհը, եւ մենք հպարտ ենք այդ գործընթացում մեր ներդրումն ունենալու», – հայտնեց «ԱրմենՏել» ՓԲԸ հասարակայնության հետ կապերի ծառայության ղեկավար Անուշ Բեղլոյանը:
«ԱրմենՏել»-ի GPRS ռոումինգը հասանելի է հիսուն երկրներում, իսկ 3G ռոումինգը` տասնվեց երկրներում: Գլոբալ ռոումինգի ծառայությունները ներառյալ, այսօր «ԱրմենՏել»-ի ռումինգ գործընկերների թիվը կազմում է 440 օպերատոր աշխարհի 210 երկրներում, հաղորդում է «ԱրմենՏելի» մամլո ծառայությունը:

«АрменТел» (торговая марка Beeline) сегодня объявил о расширении географии услуги международного роуминга. Теперь абоненты мобильной связи Beeline имеют возможность пользоваться международным GPRS роумингом также в Португалии, Сербии и Бангладеш и 3G роумингом в Египте, сообщается в пресс релизе компании.
«Мы постоянно расширяем географию и спектр роуминг-услуг. Сегодня наши абоненты имеют возможность не только быть всегда на связи в дороге, но и пользоваться всем спектром услуг Beeline, находясь за пределами Армении. Современные технологии действительно объединяют мир, и наша компания гордится своим вкладом в этот процесс», – заявила руководитель службы по связям с общественностью ЗАО «АрменТел» Ануш Беглоян.
GPRS-роуминг от «АрменТел» доступен в пятидесяти странах, а 3G роуминг – в шестнадцати. Общее количество роуминг-партнеров «АрменТел», включая услуги глобального роуминга, на сегодняшний день составляет 440 операторов в 210 странах мира, сообщает пресс служба ЗАО «АрменТел».