Բաքուն նոր աշխարհակարգի մասին ֆորում է անցկացնում Ստեփանակերտում։ Միջոցառման օտարերկրյա մասնակիցները, որն անցկացվելու է համալսարանում, ժամանել են Ֆիզուլիի օդանավակայան, հայտնում է Minval.az–ը։
Չի նշվում, սակայն, թե մասնակիցները որ պետություններից են։
Առաջին նիստում քննարկման թեման է «Աշխարհաքաղաքական փոփոխությունները և դրանց ազդեցությունը տարածաշրջանի ինքնիշխանության վրա», իսկ երկրորդ մասում ուշադրությունը սևեռվելու է թվային հեղափոխության տնտեսական հեռանկարներին։
Միջազգային միջոցառումը շարունակվելու է ապրիլի 9-ին Բաքվում։
Ադրբեջանն ամբողջ թաղամասեր է ոչնչացրել օկուպացված Ստեփանակերոտւմ, իսկ Արցախի համալսարանը, որոշ ձևափոխումներից հետո, վերածել է Ղարաբաղի համալսարանի։

Baku is holding a forum on the “new world order” in Stepanakert. Foreign participants of the event, which is to be held at a university, arrived via Fuzuli Airport, according to Minval.az .
However, it is not specified which countries the participants represent.
The first session will focus on “Geopolitical shifts and their impact on the sovereignty of the region,” while the second part will highlight “the economic prospects of the digital revolution.”
The event will continue on April 9 in Baku.
Azerbaijan has demolished entire neighborhoods in occupied Stepanakert and, following certain modifications, has turned the Artsakh University into the University of Karabakh.