Բաքուն նոր աշխարհակարգի մասին ֆորում է անցկացնում Ստեփանակերտում։ Միջոցառման օտարերկրյա մասնակիցները, որն անցկացվելու է համալսարանում, ժամանել են Ֆիզուլիի օդանավակայան, հայտնում է Minval.az–ը։
Չի նշվում, սակայն, թե մասնակիցները որ պետություններից են։
Առաջին նիստում քննարկման թեման է «Աշխարհաքաղաքական փոփոխությունները և դրանց ազդեցությունը տարածաշրջանի ինքնիշխանության վրա», իսկ երկրորդ մասում ուշադրությունը սևեռվելու է թվային հեղափոխության տնտեսական հեռանկարներին։
Միջազգային միջոցառումը շարունակվելու է ապրիլի 9-ին Բաքվում։
Ադրբեջանն ամբողջ թաղամասեր է ոչնչացրել օկուպացված Ստեփանակերոտւմ, իսկ Արցախի համալսարանը, որոշ ձևափոխումներից հետո, վերածել է Ղարաբաղի համալսարանի։

Баку проводит форум о «новом мировом порядке» в Степанакерте. Иностранные участники мероприятия, которое пройдет в университете, прибыли через аэропорт Физули, сообщает Minval.az .
Однако не уточняется, из каких стран прибыли участники.
Первая сессия будет посвящена теме «Геополитические изменения и их влияние на суверенитет региона», а во второй части внимание будет сосредоточено на «экономических перспективах цифровой революции».
Мероприятие продолжится 9 апреля в Баку.
Азербайджан снес целые кварталы в оккупированном Степанакерте, а Арцахский университет, после ряда преобразований, превратил в Карабахский университет.