Վարազդատ Մինոսյանը նշանակվել է Աբխազիայի փոխվարչապետ։ Աբխազիայի նախագահ Բադրա Գունբան ստորագրել է մի քանի հրամանագիր, որոնցով նոր նշանակումներ են կատարվել կառավարության կազմում:
Նախագահի մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ ներկայումս Աբխազիայի կառավարությունում կա հինգ փոխվարչապետ. Վարազդատ Մինոսյան, Ջանսուխ Նանբա, Տարաշ Հագբա, Ռոբերտ Կիֆուտ, ով շարունակում է պաշտոնավարել նաև որպես ՆԳ նախարար, հայտնում է Sputnik Արմենիան։
Նշվում է, որ Վարազդատ Մինոսյանը, ով ազգությամբ հայ է և բիզնես ոլորտի ներկայացուցիչ, նախկինում զբաղեցրել է Աբխազիայի Հանրային պալատի անդամի պաշտոնը։
Աբխազիայում մարտ ամսին կայացած նախագահական ընտրությունների երկրորդ փուլում հաղթանակ է տարել Բադրա Գունբան՝ ստանալով ընտրողների 54.73 տոկոս ձայները։

Вараздат Миносян назначен заместителем премьер-министра Абхазии. Президент Бадра Гунба подписал несколько указов о новых назначениях в составе правительства.
Как сообщает пресс-служба президента, в правительстве Абхазии теперь пять вице-премьеров: Вараздат Миносян, Джансух Нанба, Тараш Хагба и Роберт Кифут, который также продолжает исполнять обязанности министра внутренних дел, передаёт «Sputnik Армения».
Отмечается, что Вараздат Миносян — этнический армянин и представитель бизнес-сферы, ранее занимал пост члена Общественной палаты Абхазии.
Напомним, что во втором туре президентских выборов в Абхазии, состоявшихся в марте, победу одержал Бадра Гунба, набравший 54,73% голосов избирателей.