Arm Tech առաջիկա կոնգրեսի անցկացման առթիվ այսօր կայացած մամլո ասուլիսի ժամանակ Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարար Ներսես Երիցյանը լրագրողներին տեղեկացրել է, որ կառավարությունը մտադիր է ֆինանսավորել Arm Tech կոնգրեսի բյուջեի 30 տոկոսը:
«Սինոփսիս Արմենիա» ընկերության գլխավոր գործադիր տնօրեն Ռիչ Գոլդմանի խոսքերով, նման տիպի կոնգրեսի բյուջեն կարող է կազմել մոտ 1 մլն դոլար, սակայն բազմաթիվ հայկական ընկերություններ, կազմակերպություններ ու կամավորներ նախագծին կմասնակցեն անվճար: Ռիչ Գոլդմանը նաեւ նշել է, որ շատ բան է ակնկալում այդ կոնգրեսից, քանի որ ուշագրավ է այն, որ տվյալ կոնգրեսը կիրականացվի կրթության եւ գիտության ոլորտների հիմնարկությունների հետ կառավարության սերտ համագործակցությամբ: Հենց այդպիսի համագործակցությունը կարող է առաջիկա միջոցառման հաջողության երաշխիքը լինել:
ArmTech կոնգրեսը տեղի կունենա 2009թ. նոյեմբերի 5-8-ը Կալիֆորնիայի Սիլիկոնային հովտում: Նաեւ նշվել է, որ հավանաբար Հայաստանի կողմից կոնգրես կայցելի 300-ից մինչեւ 350 մարդ, իսկ կմասնակցի շուրջ 30 հայ ընկերություն:

1 Июнь 2009 - 10:23 AMT
На состоявшейся сегодня пресс-конференции по случаю предстоящего проведения конгресса ArmTech, министр экономики Армении Нерсес Ерицян проинформировал журналистов о том, что правительство намерено профинансировать 30% бюджета конгресса ArmTech.
По словам генерального исполнительного директора компании «Синопсис Армения» Рича Голдмана, бюджет такого типа конгресса может составить примерно $1 миллион, но многие армянские компании, организаторы и волонтеры примут участие в проекте бесплатно.Рич Голдман также отметил, что ожидает очень многого от этого конгресса, поскольку примечательно то, что данный конгресс, пройдет при тесном сотрудничестве правительства с учреждениями сферы образования и науки. Именно такое сотрудничество может служить залогом успеха предстоящего мероприятия.
Конгресс ArmTech пройдет в «Силиконовой долине» в штате Калифорния с 5 по 8 ноября текущего года. Так же было отмечено, что, предположительно, со стороны Армении конгресс посетят от 300 до 350 человек, а участие в нем примут около 30 армянских компаний.