Arm Tech առաջիկա կոնգրեսի անցկացման առթիվ այսօր կայացած մամլո ասուլիսի ժամանակ Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարար Ներսես Երիցյանը լրագրողներին տեղեկացրել է, որ կառավարությունը մտադիր է ֆինանսավորել Arm Tech կոնգրեսի բյուջեի 30 տոկոսը:
«Սինոփսիս Արմենիա» ընկերության գլխավոր գործադիր տնօրեն Ռիչ Գոլդմանի խոսքերով, նման տիպի կոնգրեսի բյուջեն կարող է կազմել մոտ 1 մլն դոլար, սակայն բազմաթիվ հայկական ընկերություններ, կազմակերպություններ ու կամավորներ նախագծին կմասնակցեն անվճար: Ռիչ Գոլդմանը նաեւ նշել է, որ շատ բան է ակնկալում այդ կոնգրեսից, քանի որ ուշագրավ է այն, որ տվյալ կոնգրեսը կիրականացվի կրթության եւ գիտության ոլորտների հիմնարկությունների հետ կառավարության սերտ համագործակցությամբ: Հենց այդպիսի համագործակցությունը կարող է առաջիկա միջոցառման հաջողության երաշխիքը լինել:
ArmTech կոնգրեսը տեղի կունենա 2009թ. նոյեմբերի 5-8-ը Կալիֆորնիայի Սիլիկոնային հովտում: Նաեւ նշվել է, որ հավանաբար Հայաստանի կողմից կոնգրես կայցելի 300-ից մինչեւ 350 մարդ, իսկ կմասնակցի շուրջ 30 հայ ընկերություն:

Armenian Government intends to cover 30 per cent of expenses of the ArmTech congress, RA economy minister Nerses Yeritsyan told a news conference today.
The budget of the event can total $1 million but a number of Armenian companies, organizers and volunteers will participate in the project free of change, Synopsys Armenia Executive Director Rich Goldman said.
According to him, much to be anticipated from the congress, since the event will be held in close cooperation between the government, educational and R&D institutions, which is a guarantee of success of the congress.
The ArmTech congress will take place in the Silicon Valley, California between November 5 to 8, 2009. 300 to 350 participants and 30 companies from Armenia are expected to participate in the event.