«ԱրմենԹել» ՓԲԸ (ապրանքանիշը` Beeline) այսօր հայտարարել է ֆիքսված եւ բջջային հեռախոսակապի բաժանորդների համար երկու նոր ծառայությունների` «վճարման ունիվերսալ քարտի» եւ «բալանս-տրանսֆեր» ծառայության ներմուծման մասին:
Վճարման ունիվերսալ քարտը ֆիքսված եւ բջջային հեռախոսակապի բաժանորդներին թույլ է տալիս համալրել Beeline ցանցի ցանկացած ֆիքսված կամ բջջային հեռախոսահամարի հաշիվը: Այդպիսի քարտեր 1000, 2500, 5000, 10 000 եւ 20 000 դրամ արժեքով կարելի է ձեռք բերել ընկերության սպասարկման կետերում, խանութներում եւ կրպակներում: Հաշվի համալրման դեպքում լրացուցիչ վճար չի գանձվում:
Բալանս-տրանսֆեր ծառայությունը նախատեսված է Beeline կանխավճարային համակարգի բաժանորդների համար եւ հնարավորություն է տալիս սեփական հաշվից գումար փոխանցել Beeline ցանցի ցանկացած ֆիքսված կամ բջջային հեռախոսահամարի հաշվին:
«Այդ ծառայություններն ուղղված են առաջին հերթին բաժանորդների հարմարավետությանը: Այժմ Beeline բջջային կապի վճարման համար հարկավոր չէ այցելել վաճառքի գրասենյակներ, իսկ մեր բաժանորդներն ավելի հեշտությամբ կվճարեն ընտանիքի անդամների եւ հարազատների հաշիվները»,- ասել է «ԱրմենԹել»-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Այդ ծառայությունից օգտվելու համար պետք է բջջային հեռախոսով հավաքել *145*ստացողի համարը*փոխանցման գումարը#: Մեկ փոխանցման արժեքը 25 դրամ է (ԱԱՀ ներառյալ):

ArmenTel CJSC (merchandise mark Beeline) has announced today about two new services for users of fixed and mobile telephony services: universal payment card and balance-transfer service.
The universal payment card enables subscribers to charge accounts of fixed and mobile telephones of the Beeline network. These cards of AMD 1000, 2500, 5000, 10000 and 20000 can be purchased at ArmenTel’s service offices, shops and news-stands. Additional fee is not charged at the payment.
The new balance-transfer service is designed for the customers of Beeline prepayment system and enables to transfer money from own accounts to any fixed or mobile telephone’s account in the Beeline network.
According to the director general of Armentel Igor Klimko, customers don’t need any more to visit ArmenTel’s offices to pay their telephons’ bills. Besides, they can directly and more simply pay the accounts of their relatives.
To use this service, one needs to dial *145*number of receiver*transfer sum# on a mobile phone. The cost of a transfer is AMD25 (VAT is included).